7.1. Сутність, значення та завдання транспортної логістики
Поняття транспортування. Зміна місцезнаходження товарно- матеріальних цінностей за допомогою транспортних засобів називається транспортуванням вантажів [3]. Транспортування є частиною логістичного процесу й належить до сфери виробництва матеріальних послуг.
За призначенням розрізняють зовнішнє (у логістичних каналах постачання – збуту) і внутрішнє (внутрішньовиробниче) транспортування. Обидва види транспортування взаємозалежні між собою й утворюють транспортну систему підприємства. Ключова роль транспортування в логістиці пояснюється великою питомою вагою транспортних видатків у логістичних витратах, які становлять до 50 % суми загальних витрат на логістику.
Транспортна логістика розв'язує комплекс завдань, пов'язаних з організацією переміщення вантажів транспортом загального користування, основними з яких є [2,3, 5]:
• створення транспортних систем, у тому числі створення транспортних коридорів і транспортних ланцюгів (транспортний коридор – це частина національної або міжнародної транспортної системи, що забезпечує значні вантажні перевезення між окремими географічними районами; транспортний ланцюг – етапи перевезень вантажу на певні відстані, протягом певного періоду часу, з використанням транспортних засобів одного або декількох видів транспорту);
• вибір виду транспортного засобу;
• вибір типу транспортного засобу;
• оптимізація транспортного процесу під час змішаних перевезень;
• визначення раціональних маршрутів доставки;
• забезпечення технологічної єдності транспортно-складського процесу;
• координація транспортного й виробничого процесу.
7.2. Основні групи транспорту
7.3. Класифікація транспортної складової логістичних систем [2]
За видом доставки: пряма; з переробкою на транспортних терміналах; з переробкою й зберіганням у розподільних центрах.
За видом обслуговування: зі складу постачальника або розподільного центру на склад постачальника або розподільний центр; зі складу постачальника або розподільного центру безпосередньо споживачеві.
За видом транспортного сполучення: пряма; змішана.
7.4. Вибір транспортного засобу
7.5. Фактори, що впливають на вибір транспортних засобів
8. ІНФОРМАЦІЙНА ЛОГІСТИКА
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика» автора О.Б. Білоцерківський на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „7. ТРАНСПОРТНА ЛОГІСТИКА“ на сторінці 1. Приємного читання.