Мета вивчення логіки
Навчальний посібник містить вичерпний обсяг теоретичного матеріалу, необхідного для успішного оволодіння програмними знаннями з логіки. У ньому подаються також необхідні методичні поради та алгоритми формування навичок розв'язання практичних вправ та задач, тести і словник базових термінів. У разі потреби написання реферату слід звернутися до "Переліку навчально-методичної літератури".
Послідовність та перелік завдань, які слід виконати під час самостійної роботи, в загальному вигляді є такими:
вивчити теоретичний матеріал до даного розділу;
вивчити ключові слова, які містяться в тексті теоретичного матеріалу та у словнику базових термінів;
усно відповісти на питання для самоконтролю, які містяться під рубрикою "Запитання для самоконтролю та вправи";
розв'язати принаймні по одній вправі з кожного типу задач, які містяться в означеній рубриці;
звернувшись до останнього розділу, перевірити правильність розв'язання вправ;
розв'язати експрес та аналітичні тести до даного модуля.
Вивчення логіки має за мету формування навичок правильного мислення та вміння їх застосовувати для подальшого успішного оволодіння суспільними та фаховими дисциплінами, в практичній діяльності взагалі. Отже, в результаті вивчення логіки необхідно знати:
предмет дисципліни, її структуру та понятійний апарат; о основні логічні форми та закони правильного мислення; о логічні операції над поняттями та судженнями; о основні види умовиводів;
основи логічної теорії доведення та спростування
уміти:
давати правильні визначення поняттям та термінам;
аналізувати та формалізувати вербальні висловлювання та системи
висловлювань; о робити безпосередні та опосередковані умовиводи; о логічно обґрунтовувати правильні твердження та спростовувати неправильні;
знаходити логічні помилки у визначеннях, умовиводах та доведеннях.
Посібник, який ви тримаєте в руках, містить у собі вичерпний обсяг матеріалу, необхідного для оволодіння згаданими знаннями та вміннями. Крім теоретичного матеріалу, він вміщує практичні завдання та вправи, розв'язання яких є необхідною умовою формування навичок правильного мислення та застосування їх у практичній діяльності.
До розділу „Приклади розв'язання задач і вправ та відповіді на них" слід звертатися після самостійного розв'язання задач та вправ з метою пересвідчитись у правильності отриманих результатів.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логіка» автора Н.Г.Мозгова на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ВСТУП“ на сторінці 1. Приємного читання.