Настріляли й наловили того добра, що голоду не потребували боятись.
Забули про небезпеку й потішалися гадкою, який то нині буде полуденок.
«Але чим ми його зваримо?» - журилися шведи. Та козаки й на це вміли собі порадити .
Як коло полудня дійшли до якоїсь балки, то зробили кізяк, висушили його в одну мить на
сонці, розвели вогонь ї нажарили баранини, що лиш пальці лижи.
«От якби так горілкою попити!» - зітхав котрийсь.
«Якби так матуся млинців насмажила», - насміхалися з нього.
«А тітка варенухи наготовила».
«Та якби так під грушу».
«Та ще з дівчиною нешпетною»... - приговіркам не було кінця, бо козаки, хоч і збідовані, а
пожартувати люблять. Особливо запорожці, бо тим і журитися нема чого. «Діду, діду, село
горить, а він торби на плече, і на друге». Але жарти жартами, а пити таки
31
хотілося.
«А підіть ви, дітоньки, в траву та подивіться, чи де вишеньок не найдете, - казав до
молодиків січовий дід, що вже їм не раз добре порадив. - Як я туди, літ тому півсотні буде, в
Польщу ходив, то лучалися вишні. Здалека й не видно, але як добре в траві пошукати, то
знайдеш».
Дід не брехав. Молодики з повними шапками вишень вернулись. «Кислі-бо, кислі, аж губи
розпирають, а все таки трохи спрагу гасять».
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «З-під Полтави до Бендер. Крутіж» автора Лепкий Б.С. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „читати“ на сторінці 74. Приємного читання.
TextBook