Державна податкова служба України була створена у 1990 році, як складова частина Державної податкової служби Радянського Союзу, до складу якого тоді надходила Україна.
Перші кроки зі створення власної системи податкових органів були зроблені наприкінці 1990 року з прийняттям Закону Української РСР "Про державну податкову службу в Українській РСР". Цей Закон був прийнятий
Верховною Радою Української РСР 4 грудня 1990 року. Виконання передбачених цим Законом функцій Головної державної податкової інспекції Української РСР на період до 1 січня 1992 року було покладено на Державну податкову інспекцію Міністерства фінансів Української РСР. Але цей Закон ще не відповідав повністю реальному змісту та задачам податкового контролю.
З набуттям Україною незалежності у 1991 році в Закон "Про державну податкову службу в Українській РСР" 7 липня 1992 року Верховною Радою України були внесені наступні зміни:
- в структуру;
- в правові засади діяльності;
- у назву та текст Закону.
Відповідно до нової назви держави - Україна - у назві та тексті Закону слова "Українській РСР" були замінені словами "України".
Цим Законом Державна податкова служба в Україні створювалась при Міністерстві фінансів України у складі Головної державної податкової інспекції України та державних податкових інспекцій по Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах.
Подальші економічні зміни в державі спричинили необхідність змін в роботі податкової служби. З цією метою Верховна Рада 24 грудня 1993 року прийняла нову редакцію Закону України "Про Державну податкову службу в Україні". Цей Закон визначив статус Державної податкової служби в Україні, її функції, правові основи діяльності, права та повноваження.
22 серпня 1996 року Указом Президента України № 760/96 "Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих державних податкових адміністрацій" статус Державної податкової служби був змінений.
Відповідно до цього Указу:
1) Головна державна податкова інспекція України, державні податкові інспекції по Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах були ліквідовані, а на їх базі були утворені Державна податкова адміністрація України та відповідно державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, районах, містах і районах у містах.
2) Державна податкова адміністрація України набула статусу центрального органу виконавчої влади.
3) Державна податкова служба та її органи - Державні податкові адміністрації в областях, районах, містах і районах у містах -не можуть входити до складу місцевих державних адміністрацій, не підзвітні їм, а підпорядковуються Президенту України.
4) Державній податковій адміністрації України підпорядковані підрозділи Міністерства внутрішніх справ України з боротьби з кримінальним приховуванням прибутків від оподаткування.
Прийняття Закону України № 783-Х^ від 30 червня 1999 року "Про джерела фінансування органів державної влади" спричинило необхідність внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
5 лютого 1998 року був прийнятий Закон України № 83/98-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про Державну податкову службу в Україні"". Він переглянув структуру і склад Державної податкової служби в Україні.
Таким чином, згідно з останньою редакцією Закону України "Про Державну податкову службу в Україні", органи податкової служби:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бюджетний менеджмент» автора Клець Л.Є. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3.6. Державна податкова служба України“ на сторінці 1. Приємного читання.