Незалежний державний фінансовий контроль є однією з найважливіших функцій державного управління у демократичних країнах світу. В Україні контроль за доцільністю та ефективністю управління бюджетними ресурсами, виявлення відхилень від законності та своєчасне вжиття відповідних заходів здійснюється Рахунковою палатою. Правила та процедури проведення перевірок Рахунковою палатою встановлено Стандартом, затвердженим постановою Колегії Рахункової палати № 28-6 від 27 грудня 2004 року, розробленого у відповідності до Закону України "Про Рахункову палату", Бюджетним кодексом, з урахуванням стандартів аудиту ПГГО8ЛІ.
Рахункова палата здійснює зовнішній контроль у формі ревізії, перевірки (далі - перевірка). Згідно із змінами, внесеними Законом України №3202-ІУ від 15 грудня 2005 року, Рахункова палата також проводить державний фінансовий аудит у порядку, визначеному законодавчо.
Перевірка - це встановлення та аналіз фактів у процесі виконання Державного бюджету України та їх оцінка з точки зору законності, ефективності та доцільності.
Мета перевірки - встановлення стану справ щодо використання коштів Державного бюджету України, загальнодержавних цільових фондів, валютних та кредитно-фінансових ресурсів, інших державних коштів пов'язаних з Державним бюджетом України та його оцінка з точки зору законності, ефективності та доцільності, а також оцінка стану внутрішнього контролю об'єкта перевірки, надання пропозицій щодо усунення порушень чинного законодавства України.
Предмет перевірки - порядок використання коштів Державного бюджету України, загальнодержавних цільових фондів, валютних та кредитно-фінансових ресурсів, інших державних коштів пов'язаних з Державним бюджетом України, їх рух, нормативно-правові акти, розпорядчі та інші документи, пов'язані з діяльністю учасників бюджетного процесу в цій сфері. Об'єктами перевірки Рахункової палати є:
- Апарат Верховної Ради України;
- Адміністрація Президента України;
- Державне управління справами;
- Секретаріат Кабінету Міністрів України;
- апарат Ради національної безпеки і оборони України;
- Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;
- Національний банк України;
- уповноважені банки та інші фінансові установи, що здійснюють обслуговування коштів Державного бюджету України;
- апарати Конституційного, Верховного та Вищого господарського судів України, інші судові органи;
- центральні органи виконавчої влади;
- апарат Генеральної прокуратури України, інші правоохоронні та контрольні органи України;
- Вища рада юстиції;
- Центральна виборча комісія;
- місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування в частині використання ними коштів Державного бюджету України;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бюджетний менеджмент» автора Клець Л.Є. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „9.7. Контроль ефективності використання бюджетних коштів Рахунковою палатою України“ на сторінці 1. Приємного читання.