В Україні основним державним органом, який здійснює наступний контроль за використанням бюджетних коштів, є Державна контрольно-ревізійна служба України (далі - ДКРС).
Основні завдання та функції контрольно-ревізійної служби закріплені в Законі України "Про Державну контрольно-ревізійну службу в Україні", в Положенні про Головне контрольне-ревізійне управління в Україні, затвердженому Указом Президента України від 28.11.2000 року № 1265. Саме від ефективної роботи цього органу залежить результативність виконання функцій контролю за використанням коштів бюджетів всіх рівнів. Організація проведення ревізій та перевірок до вересня 2005 року регламентувалася крім вищеназваних Законів "Інструкцією про порядок проведення ревізій і перевірок органами державної контрольно-ревізійної служби в Україна", затвердженою наказом ГоловКРУ № 121 від 03 жовтня 1997 року.
Відповідно до цієї інструкції державний контроль органами контрольно-ревізійної служби здійснювався у формі ревізій та перевірок.
Планування контрольно-ревізійної роботи здійснюється на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2001 року № 955 "Про затвердження Порядку планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби" та Наказу ГоловКРУ України від 20 листопада 2001 року № 122 "Методичні рекомендації щодо планування контрольно-ревізійної роботи органами державної контрольно-ревізійної служби".
Цей Порядок покликаний впорядкувати проведення ревізій та перевірок у міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, інших бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях усіх форм власності, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів або інші державні кошти, використовують позики чи кредити, гарантовані коштами бюджетів.
Планові ревізії та перевірки підприємств, установ та організацій проводяться відповідно до:
1) Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів Державної контрольно-ревізійної служби, який складається на календарний рік. План готує ГоловКРУ і за погодженням з
Мінфіном подає до 1 грудня поточного року на затвердження Кабінетові Міністрів України. План затверджується до 20 грудня поточного року.
2) Планів контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ, контрольно-ревізійних управлінь та контрольно-ревізійних підрозділів (відділів, груп), які складаються на півріччя та розробляються на підставі Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів Державної контрольно-ревізійної служби у терміни, визначені ГоловКРУ.
До планів роботи органів державної контрольно-ревізійної служби включаються також ревізії та перевірки, які відповідно до законодавства проводяться за зверненнями правоохоронних органів.
Планові ревізії та перевірки на підприємствах, в установах та організаціях здійснюються не частіше одного разу на рік.
План основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів державної контрольно-ревізійної служби (далі - План) складається ГоловКРУ на календарний рік, погоджується з Міністром фінансів або Державним секретарем Міністерства фінансів України та затверджується Кабінетом Міністрів України.
Порядок формування, погодження та затвердження Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС представлений на рисунку 45.
Рисунок 45 - Порядок формування, погодження та затвердження Плану основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС
Погоджений проект Плану разом з додатками та пояснювальною запискою в термін до 1 грудня ГоловКРУ подає на затвердження до Кабінету Міністрів України.
Затверджений Урядом План є основою для формування інших планів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС.
План контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ складається на півріччя.
До Плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ включаються:
- ревізії (перевірки), визначені Планом основних напрямів контрольно-ревізійної роботи органів ДКРС;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Бюджетний менеджмент» автора Клець Л.Є. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „9.5. Порядок планування й проведення ревізій та перевірок органами контрольно-ревізійної служби“ на сторінці 1. Приємного читання.