Жорстока боротьба за місце на світовому ринку, вдосконалення економічного захисту відбувається в останні роки у всіх країнах. Наприклад, у США з метою прийняття відповідних заходів щодо забезпечення економічної безпеки країни затверджено меморандум, в якому викладено основний зміст Національної програми забезпечення економічної безпеки. Результатом реалізації програми було створення єдиної системи економічної безпеки, направленої на збереження лідерства США в технологічних областях і забезпечення економічних інтересів країни. Міжвідомчою робочою групою були визначені параметри загальної політики в області економічної безпеки; запропоновані проекти нових інструкцій і директив; внесені зміни до системи підготовки і перепідготовки кадрів; запропоновано випуск, як допоміжного довідкового матеріалу, єдиного "Каталогу загроз економічної безпеки і їх оцінка".
Не відстають у цьому питанні і західноєвропейські країни: в останні роки західноєвропейські засоби масової інформації постійно знайомлять своїх читачів з методами та прийомами, які використовуються в економічній боротьбі із конкурентами.
Історичні дані свідчать про постійний підвищений інтерес до України у всі віки, не є виключенням він і сьогодні, адже в Україні з'явилися і активно діють багато структур економічної розвідки, міжнародної організованої злочинності.
Корпоративна безпека передбачає забезпечення захисту об'єктів економіки від найрізноманітніших зовнішніх та внутрішніх факторів.
Основні об'єкти забезпечення кримінологічної безпеки:
- особистість, її права ї свободи;
- суспільство, його матеріальні та духовні цінності;
- держава, її конституційний устрій, суверенітет та територіальна цілісність.
Основним суб'єктом забезпечення безпеки громадян, громадських організацій, об'єднань, об'єктів економіки є держава, її законодавчі, виконавчі, судові органи влади
Фундаментом в забезпеченні корпоративної безпеки є комплексний системний підхід в створенні та функціонуванні служб безпеки, їх взаємодія між собою та з правоохоронними організаціями.
Основні поняття корпоративної безпеки
Джерела загроз об'єкту економіки
Війна в сфері економіки і технології
Епоху ще зовсім недавньої "холодної війни" з характерною для неї ідеологічною конфронтацією змінила нова епоха жорстокої конкурентної боротьби на світових ринках - держави світу ведуть жорстоку боротьбу між собою в області економіки і технології. Таку ж боротьбу (при підтримці держави чи без) ведуть між собою і підприємства всіх видів та розмірів - розгорається сучасна світова економічна війна.
Метою боротьби країн в сучасній економічній війні є довготривале закріплення позицій на завойованому ринку
І в цій багатоликій конфронтації інформація відіграє особливо важливу роль. Відомий закордонний спеціаліст по економічній злочинності П. Швейзер вважає, що з посиленням економічного суперництва взаємний шпіонаж країн буде зростати по тій причині, що "комерційні і промислові секрети стають більш важливими, ніж воєнні... і підрахунок металоріжучих верстатів набирає більшої актуальності, ніж виявлення кількості бойових машин".
До основних прийомів ведення сучасної економічної війни належать:
- точне визначення тих галузей, що їх необхідно розвивати, тобто визначення домінантного економічного напряму країни;
- аналіз сил і слабких сторін противника, в якого також присутній цей економічний напрям розвитку.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Безпека життєдіяльності» автора Невідомо на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.9.2. Менеджмент безпеки на підприємстві“ на сторінці 1. Приємного читання.