Розділ «Тема 8. Католицизм»

Релігієзнавство

"Вірити, щоб знати, знати - щоб вірити"

Бл. Августин

1. Віра єдина - дві гілки (спільне та відмінне в католицизмі та православ'ї).

2. Сучасна соціальна доктрина католицької церкви.

3. Онтологія віри в працях найвидатніших теоретиків християнства.


1. Віра єдина - дві гілки (спільне та відмінне в католицизмі та православ'ї)



2. Сучасна соціальна доктрина католицької церкви


Соціальне вчення римо-католицької церкви є сукупність суспільно-політичних, економічних та етичних концепцій. Суттєве місце в ній відводиться сучасному стану цивілізації, яке базується на гуманістичній, а не догматичній культурі. Песимістичне бачення світу покладено в основу більшості католицьких папських енци-клік. Витоки песимізму полягають перш за все в хибному розумінні сутності людини, відчуженості від буття. Визначні ідеологи Нового часу як представники світської науки опинилися перед дилемою - або визнати наявність Бога, або пояснити світ науково (Декарт, Спіноза, Лейбніц).

Соціальна доктрина католицизму викриває численні вияви кризи цивілізації, зокрема й з огляду на глобалізаційні проблеми сучасності. Безпосередній акцент робиться на байдужості людини до обставин її буття в світі. Католицька доктрина історично-об'єктивної реальності збігається з "глобальною проблематикою" А. Печчеї, викладеною в роботі "Проблеми якості людини". Автор акцентує увагу не стільки на екологічних, політичних чи соціальних проблемах, скільки на проблемах внутрішньої готовності людини до тих новоутворень, які вибудовуються в результаті її діяльності.

На сьогодні католицька церква є значним політичним фактором впливу на міжнародну політику, яка поширюється на всі держави, впливаючи не тільки на громадські організації, а й на уряди найбільших країн.

Суттєве розмежування католицької та православної віри полягало в тому, що: 1) в обґрунтуваннях віри сповідувався різний підхід до триєдності: якщо в православ' ї сповідується єдність трьох сутностей, то в католицизмі виділяють дві основні - Сина та Духа; 2) католицизм і православ' я мають певні особливості у проведенні обрядів - католики здійснюють обряди латиною, православні - старослов'янською; православні визнають розп'яття Христа на трьох цвяхах, католики - на чотирьох; покладання на себе хреста у католиків здійснюється двома пальцями, у православних - трьома; 3) католицька церква більше зорієнтована на римську цивілізацію, що, зокрема, виявляється в прихильності до юридичного тлумачення категорії "совість"; Бог у католицькій гілці віри виступає верховним суддею, праведним і справедливого, а в православ' ї - Творцем світу, який любить своє творіння.


3. Онтологія віри в працях найвидатніших теоретиків християнства


Наступний розділ:

Тема 9. Протестантизм


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Релігієзнавство» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 8. Католицизм“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи