Розділ «ЛЕКЦІЯ 2.4. Зовнішня техніка та зовнішня естетична виразність вихователя ДНЗ»

Основи педагогічної техніки


1. Засоби зовнішньої естетичної виразності. Фізіологічні засоби: колір шкіри, волосся, очей; зріст; статура; постава; хода


Засоби ЗЕВ поділяються на 3 групи: фізіологічні, функціональні, соціальні.

Фізіологічні: колір шкіри, волосся, очей; зріст; статура; постава; хода.

Статура.

Виділяють три типи статури:

o Статура округлих форм. Людям з такою статурою інші, як правило, приписують такі якості та риси: емоційність, доброзичливість, довірливість, м'якість характеру, чутливість до сторонніх впливів.

o Атлетична статура. Характерні риси: енергійність, активність, впертість, цілеспрямованість, впевненість, мужність.

o Висока, худорлява статура. Характерні риси: інтравертивність, тяжіння до інтелектуальних видів діяльності, невпевненість, тривожність.

Постава.

Розрізняють правильну та неправильну постави. Для індивідуальної діагностики постави варто скористатися спеціальною вправою, запропонованою І. А. Зязюном (Основи педагогического мастерства): стати біля стіни так, щоб потилиця, плечі, сідниці, п'яти доторкалися до стіни. Долонею руки перевірити наявність та розміри отвору, що має місце між стіною і поперековим поясом. Якщо отвір значний, постава потребує корекції. Вправи для корекції постави можна знайти у тому ж посібнику у відповідній темі.

Хода.

Складові ходи: ритм, динаміка, амплітуда переносу та маса тіла. У різних людей ці показники виявляються по-різному. За ходою можна визначити самопочуття, характер, вік людини.

Типиходи (за В. Шейновим):

1. Хода стурбованої людини: поза мислителя, голова опущена, руки сплетені за спиною.

2. Хода людини, що знаходиться у пригніченому стані: руки в кишенях або у слабкому русі, голова опущена, очі дивляться під ноги, ноги пересуваються із зусиллям.

3. Впевнена хода: йде швидко, розмахуючи руками, голова тримається прямо.

4. Хвалькувата хода: високо підняте підборіддя, руки рухаються підкреслено енергійно, ноги чеканять крок - "крокування лідера".


2. Функціональні засоби зовнішньої виразності: візуальний контакт, міміка, жести, пантоміміка, дистанція



3. Соціальні засоби ЗЕВ


Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Основи педагогічної техніки» автора Пихтіна Н.П. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ЛЕКЦІЯ 2.4. Зовнішня техніка та зовнішня естетична виразність вихователя ДНЗ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи