Розділ «ПЕРЕДМОВА»

Основи педагогічної техніки

Значні за своїми масштабами та соціальними наслідками зміни, що відбуваються сьогодні у світі та в Україні, пов'язані з розвитком духовності людини інформаційної епохи. Вони не можуть не позначитися на дошкільній освіті як важливому чиннику розвитку дитини, її вихованні та навчанні. Основним завданням дошкільної освіти є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини, виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля, формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду тощо. Поліпшення якості дошкільної освіти залежить від якості підготовки та професіоналізму фахівців, які працюють в межах цієї ланки освітньої системи України. Тому підготовка конкурентоспроможного фахівця, здатного у динамічних умовах сучасності творчо застосовувати власний інтелектуально-практичний потенціал, - головне завдання ВНЗ сьогодні.

Специфіка підготовки вихователя ДНЗ вимагає інтеграції знань філософії, соціології, педагогіки, психології, соціальної педагогіки, театральної педагогіки, практичної психології, фізіології ВНД, медицини.

Оптимальні можливості для такої інтеграції має навчальна дисципліна "Основи педагогічної техніки". І в першу чергу тому, що використовує прикладний аспект цієї інтеграції через професійну техніку, професійні здібності, гуманістичну і творчу спрямованість особистості фахівців. У зв'язку з цим у вивченні даного курсу домінує прикладна творча спрямованість. На нашу думку, саме інтенсивність цієї спрямованості забезпечить позитивний результат формування основ професійної майстерності соціальних працівників і практичних психологів.

Навчальна дисципліна "Основи педагогічної техніки" є вибірковою дисципліною блоку професійної та практичної підготовки. На її вивчення у четвертому семестрі навчальним планом виділено 3 кредити БСТБ.

Мета вивчення дисципліни: формування у майбутніх вихователів компонентів педагогічної техніки як психотехнічної основи їх педагогічної майстерності.

Основними завданнями вивчення дисципліни є:

1) формування у майбутніх фахівців знань щодо змісту та особливостей професійної діяльності фахівців з дошкільної освіти;

2) формування у студентів знань про сутність педагогічної майстерності, її структуру, рівні сформованості; роль і місце педагогічної техніки в структурі педагогічної майстерності; психотехніку педагогічної діяльності вихователя ДНЗ (увага, уява, саморегуляція, зовнішня виразність, техніка мови); педагогічне спілкування, його види, структуру, засоби, рівні, стилі, моделі; професійну психогігієну педагога;

3) формування у студентів професійних умінь:

- використовувати основні властивості пізнавальних психічних процесів у професійній діяльності;

- застосовувати прийоми соціально-психологічного та професійного тренінгу уяви, уваги, спостережливості, саморегуляції, зовнішньої виразності, техніки мови;

- здійснювати аутодіагностику власної психотехніки;

- невербально передавати власний психоемоційний стан;

- здійснювати самооцінку загальної емоційної спрямованості;

- використовувати способи саморегуляції психофізичного самопочуття;

- застосовувати власні сугестивні здібності у професійній діяльності;

- професійно використовувати техніку мови та основні її компоненти: звучність, польотність, висоту, тембр, темп, дикцію, артикуляцію;

- професійно використовувати функціональні, фізіологічні та соціальні засоби зовнішньої естетичної виразності;

- використовувати засоби, рівні, стилі професійно-педагогічного спілкування;

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Основи педагогічної техніки» автора Пихтіна Н.П. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ПЕРЕДМОВА“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи