Замість післямови
Світ став схожий на мої книги.
Андре Мальро. 1955
И уже предо мною прямо
Леденела и стыла Кама,
И «Quo vadis!»[13] кто-то сказал.
Анна Ахматова-Горенко. 1943
А доля людська стає все складнішою і складнішою.
П’ер Паоло Пазоліні. 1961
Замість вступу до післямови
Світ нині став схожий на представлену тут трилогію-фантазію українського письменника.
Світ, у якому посередині всіх його інтерпретацій, комунікацій і взагалі інших його зусиль, десь приблизно з осені 2013-го опинилася Україна. У всіх своїх зусиллях. Масових і всіх інших.
Опинилася на всіх дисплеях-таблоїдах-екранах світу цього. Посередині всієї його політичної та іншої риторики. Аж до найголоснішої і найвідповідальнішої.
Зрештою, і найбезвідповідальнішої теж…
Українському патріотові месіаністичного штибу, здавалося, годилося б пишатися таким першомісцем його країни у нинішній світовій «подієвій» ієрархії. Усесвітній розголос довкола українських подій.
Але, схоже, поки що навіть високоградусний, найгарячіший тутешній патріотизм у таких настроях не помічений.
Щось зовсім іншого миготить у цьому стрімкому, чи не космічної швидкості переміщенні країни під назвою Україна з окраїни того новинарського космосу, що його давно вже годилося назвати — «світовою свідомістю», — у самісінький центр того «космосу»…
До того ж відразу згадується доволі недавній інформаційний гала-концерт того переміщення.
Переміщення десь із світового маргінесу, із традиційної тоді світової необізнаності довкола України, — у поле повсюдної тоді, скажімо так, «зацікавленості» нею.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Час тирана. Прозріння 2084 року» автора Щербак Ю.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Із нотаток до трилогії Юрія Щербака“ на сторінці 1. Приємного читання.