10.1. Логістика фінансово-банківських послуг
Глобалізація світової економіки призводить до суттєвого ускладнення руху фінансових засобів, що потребує розробки нових науково обґрунтованих методик, котрі дали б змогу ефективно організовувати й управляти фінансовими потоками як у масштабі окремого підприємства, так і країни, інвестиційного угруповання, всього світу. Саме такі можливості забезпечує фінансова логістика як новітній науково-практичний напрям, який ми розглядаємо як складову логістики послуг. Наукові джерела та публікації з теми цього розділу є нечисленними, зокрема з фінансово-банківської логістики. Останній напрям в Україні розробляють А.І. Бланк, В.Б. Захожай, Г.В. Ситник, І.Г. Смирнов.
Метою розділу є розкриття особливостей фінансової логістики як складової логістики послуг, а також висвітлення та застосування фінансової логістики в розвитку туристичної індустрії України.
Теоретичні підстави логістики послуг (про них йшлося в першому розділі) належать і до фінансової логістики як окремого напряму логістики, що розглядає управління грошовими потоками, 3 позиції бізнесу фінансова логістика - спосіб управління грошовими потоками, що дає змогу забезпечити фінансову прибутковість підприємства та збільшити його ринкову вартість. Об'єктом дослідження фінансової логістики є, насамперед, головний потік - грошовий, а також допоміжні (обслуговувальні) - інформаційний, матеріальний і кадровий. Грошовий потік визначається як "сукупність розподілених у часі надходжень та витрат грошових коштів, що генеруються господарською діяльністю суб'єкта підприємництва"1. Таке тлумачення належить не тільки до фінансової логістики мікрорівня (підприємство), але й до мезо-, макро-, мега- та метарівнів. У науковій літературі наводять детальну класифікацію грошових потоків за 12 ознаками.
Залежно від масштабу обслуговування господарського процесу (І) вирізняють;
а) фінансовий потік підприємства загалом, який відображає загальний обсяг надходження та витрат грошових коштів;
б) фінансові потоки за певними напрямами Й видами господарської діяльності підприємства;
в) фінансові потоки окремих структурних підрозділів;
г) фінансові потоки за окремими господарськими операціями.
За напрямом руху (II) виокремлюють:
а) вхідний (позитивний) потік, що характеризує обсяг надходження грошових коштів на підприємство;
б) вихідний (негативний), який відображає обсяг витрат грошових коштів підприємством.
За видами господарської діяльності (III) розрізняють фінансові потоки з діяльності:
а) операційної;
б) інвестиційної;
в) фінансової.
За вартісною структурою (IV) визначають:
а) валовий, що відображає загальний обсяг надходження або витрат грошових коштів закладу;
б) чистий, який є різницею між валовим надходженням і валовим витрачанням грошових коштів закладу (характеризує фінансовий результат його діяльності).
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістика туризму» автора І.Г.Смирнов на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 10. ФІНАНСОВА ЛОГІСТИКА В ТУРИЗМІ“ на сторінці 1. Приємного читання.