Розділ «Частина третя»

Ви є тут

Сніговик

Розділ 15

День дев’ятий. Вісімка

Годинник показував восьму вечора, а на шостому поверсі Поліцейського управління в Осло, що містилося на Грьонландслейрет, усе ще світилося. В кабінеті Харрі зібралися Гольм, Скарре, Еспен Лепсвік та начальник відділу з розслідування вбивств, комісар Гуннар Хаген. Від моменту виявлення тіла Герта Рафто минуло шість з половиною годин, і чотири години – від моменту, коли Харрі зателефонував з Бергена, призначив екстрену нараду, а сам попрямував до аеропорту.

Харрі вже підготував звіт про страшну знахідку, отож навіть комісар засовався на стільці, поглянувши на фотографії, які бергенські поліцейські встигли передати електронною поштою.

– Протокол розтину поки що не готовий, – доповів Харрі, – але причина смерті сумнівів не залишає: постріл з вогнепальної зброї, зроблений у ротову порожнину. Куля пройшла глоткою та потилицею. Усе сталося там, де і знайдено тіло: хлопці з Бергена знайшли кулю в стіні підвалу.

– Сліди крові, мозкової речовини? Знайшли? – запитав Скарре.

– Ні, – відповів Харрі.

– Стільки років минуло, – сказав Лепсвік. – Бактерії, комахи…

– Ну, дещо могло б зберегтися, – заявив Харрі. – Але я розмовляв з медиками, і ми дійшли єдиної думки: Рафто, швидше за все, сам постарався, щоб місце вбивства не виглядало зовсім по-свинськи.

– Ти про що? – буркнув Скарре.

– О-ой, – повільно протягнув Лепсвік.

Схоже, до Скарре теж дійшло, і його обличчя скривилося від огиди:

– От дідько!..

– Вибачте, – вставив Хаген. – Може, мені хтось пояснить, про що ви тут говорите?

– При самогубстві, – пояснив Харрі, – людина зазвичай видихає повітря. Всередині утворюється вакуум. Тому назовні виходить менше… – Він помовчав, підшукуючи слово, і закінчив: – …сміття. Рафто абсолютно точно змусили видихнути повітря, а потім застрелили.

– А отже, такий сищик, як Рафто, – похитав головою Лепсвік, – напевне чудово розумів навіщо.

– Заради усього святого! – Хаген зблід. – Як можна примусити людину?…

– Можливо, йому довелося обирати, – сказав Харрі. – Адже є безліч способів померти – не тільки від кулі.

Запанувала мертва тиша. Харрі витримав паузу, а потім продовжив:

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Сніговик» автора Несбё Ю. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Частина третя“ на сторінці 1. Приємного читання.