7.1. ЗМІСТ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЕКТАМИ
Управління проектами (англ. - Project Management) - це мистецтво керівництва та координації людських, матеріальних та фінансових ресурсів протягом всього життєвого циклу проекту шляхом застосування системи сучасних методів та техніки управління для досягнення певних результатів щодо складу та обсягу робіт, вартості та якості з метою задоволення потреб та вимог усіх учасників проекту.
Управління - це, передусім, процес, спрямований на досягнення визначених цілей. Управління проектом - це управління змінами, що виникають як при координації дій колективів людей, які беруть участь у виборі та обґрунтуванні ідеї, оцінці ефективності прийнятних способів досягнення поставлених цілей та контролю вартості, якості, так і при реалізації проекту. Основними завданнями управління проектами є:
◊ визначення основної мети проекту та її обґрунтування;
◊ структуризація та ранжування цілей проекту;
◊ визначення необхідних обсягів та джерел фінансування;
◊ дослідження та врахування всіх ризиків щодо проекту;
◊ підбір виконавців (учасників) проекту, зокрема, через тендери чи конкурси;
◊ підготовка та укладання контрактів;
◊ визначення термінів виконання проекту, складання графіку його реалізації;
◊ визначення потреби у ресурсах (трудових, матеріальних та фінансових);
◊ складання кошторису та бюджетування проекту;
◊ забезпечення контролю та моніторингу проекту.
Таким чином, управління проектом є керівними функціями протягом життєвого циклу проекту в рамках встановленого бюджету та відповідно до технічних специфікацій та вимог.
Об'єктом управління є інвестиційний проект, який розглядається як керована зміна вихідного стану будь-якої системи (наприклад, підприємства), з метою розвитку з розрахунком витрат часу та коштів, дослідження управління впровадження змін, що здійснюються за проектом у рамках бюджету та часових обмежень містить такі основні напрями:
È розробку проектно-кошторисної документації (інвестиційне проектування);
È організацію фінансування інвестиційного проекту;
È впровадження проектів (передбачає їх розробку, організацію тендерів укладання контрактів, матеріально-технічне постачання);
È контроль (моніторинг) на усіх стадіях реалізації проекту, у т. ч. експлуатацію.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Інвестиційна діяльність» автора Т.В.Майорова на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ТЕМА 7. УПРАВЛІННЯ РЕАЛІЗАЦІЄЮ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ“ на сторінці 1. Приємного читання.