Розділ «Вступ»

Іміджева політика України

На сучасному етапі світового суспільно-політичного розвитку в Україні відбуваються важливі процеси, зумовлені невідповідністю сформованої в 90-ті роки XX ст. політичної системи імперативам демократичного оновлення. У процесі цих трансформацій перевірці на міцність підлягають не тільки традиції та норми, які сформувалися в умовах незалежності, а й чинна Конституція України. При цьому істотні зміни охоплюють політичні партії, інститут парламентаризму, політичну культуру та поведінку еліти і масового суспільства. І від того, як протікають політична модернізація держави та пов'язані з нею процеси, яким є ступінь демократичності інформаційно-комунікаційних потоків, багато в чому залежать формування і розвиток позитивного іміджу України, що є важливою умовою соціальної стабільності всередині країни та успішного міжнародного співробітництва за її межами.

В інформаційному суспільстві будь-яка значна політична реформа може бути успішною лише за наявності відповідного інформаційно-комунікаційного забезпечення, одна з цілей якого – переконання населення в необхідності певних дій влади щодо здійснення соціальних змін. Тому взятий Україною курс на політичну модернізацію має супроводжуватися системою заходів, спрямованих на формування позитивного сприйняття населенням рішень і програм, що реалізуються владою, внутрішнього іміджу держави. Це необхідно насамперед з огляду на те, що авторитет України залишається невисоким не тільки в деяких країнах світу, а й усередині самої держави, громадяни якої розчаровані в політиці й політиках і не вірять у обіцяні їм позитивні зміни.

Імідж України – це не тільки форма презентації держави у світовому інформаційному просторі, а й сигнал для своїх громадян щодо позитивних перспектив розвитку країни. Позитивний імідж держави всередині України є запорукою стабільного, стійкого внутрішнього розвитку, відсутності громадянських конфліктів, гарантією підтримки населення. Він має спонукальний, діяльнісний характер для всього суспільства і здатний мобілізувати його на вирішення проблем, пов'язаних з політичною модернізацією.

Україна потребує цілеспрямованої, послідовної та систематичної роботи з оптимізації державного іміджу всередині країни і за кордоном. Таку роботу слід розглядати як найважливішу складову інформаційно-комунікаційного забезпечення політичної модернізації Української держави. На основі іміджу формується її репутація, оцінка її внутрішньої та зовнішньої політики. Тому не випадково проблема формування позитивного іміджу України посідає важливе місце в системі пріоритетів держави. Отже, аналіз динаміки іміджу України як чинника інформаційно-комунікаційного забезпечення політичної модернізації на сучасному етапі становить не тільки теоретичний, а й практичний інтерес.

Пропоноване дослідження присвячене визначенню ролі та значення іміджу сучасної держави як одного з найбільш важливих і дієвих інструментів у комплексі засобів інформаційно-комунікаційного забезпечення політичної модернізації. Зокрема, в роботі автором здійснено: системний аналіз поняття "імідж держави" задля виявлення його сутності, структури, умов формування та функцій; огляд перспективних напрямів сучасних досліджень іміджу держави, інформаційно-комунікаційних механізмів його формування; визначення взаємозв'язку між політичною модернізацією держави та необхідністю формування її позитивного іміджу; розгляд політичної модернізації як ресурсу наповнення іміджу України позитивним змістом; з'ясування основних комунікаторів і каналів комунікації національного брендингу; виявлення взаємозалежності внутрішнього і зовнішнього іміджів України; дослідження ресурсів "м'якої сили" як інструменту формування позитивного іміджу держави.

Пропонуючи осмислення проблеми формування іміджевої політики України, автор сподівається, що наукові положення і висновки цієї роботи посприяють створенню основи для подальшого теоретичного дослідження іміджу держави як найважливішого чинника інформаційно-комунікаційного забезпечення політичної модернізації. Окремі положення дослідження та наукові рекомендації можуть бути корисні політикам, співробітникам органів державної влади, які беруть участь у формуванні та проведенні іміджевої політики України. Висновки пропонованої праці можуть бути використані при аналізі соціально-політичної ситуації в Україні, прогнозуванні перспектив подальшого розвитку суспільства.


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Іміджева політика України» автора Семченко О.А. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Вступ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи