Зміст
Розділ без назви (1)
Вступне слово
Передмова
Глава I Новітнє вчення про тлумачення правових актів у системі юридичної науки і юридичної освіти
Глава II Сучасний стан законодавства України та проблема його тлумачення
Глава III Загальні положення вчення про тлумачення юридичних актів
Глава IV Текстуальне опрацювання положень правових актів
Глава V Логічне тлумачення положень нормативно-правових актів
Глава VI Системне тлумачення положень актів законодавства. Субординація правових норм
Глава VII Системне тлумачення актів законодавства. Переважне застосування спеціального закону (спеціальних правових норм)
Глава VIII Системне тлумачення актів законодавства. Вирішення хронологічних колізій
Глава IX Правові норми, що логічно закріплені в актах законодавства і виявляються при тлумаченні за допомогою висновку від протилежного
Глава X Колізії між правовими нормами, що виявляються при тлумаченні за допомогою висновків від попереднього правового явища до наступного або навпаки, та іншими правовими нормами
Глава XI Інші питання системного тлумачення
Глава XII Телеологічне і історичне тлумачення.
Глава XIII II Дискусійні питання правотлумачення
Глава XIV Особливості тлумачення положень Конституції України
Глава XV Верховенство права
Глава XVI Аналогія закону і права
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитатизавантажити книгу «Новітнє вчення про тлумачення правових актів» автора Коллектив авторів у форматі fb2 на ваш телефон, Android, iPhone, iPad або читання в Інтернеті безпосередньо на сайті. Багато сайтів використовують урізані версії книг і в якості зберігання книги Per-to-Per мережі (тобто віддають користувачу torrent файли). У нас завжди повна версія книги. Ми також не використовуємо такий варіант завантаження книг як .torrent, вам не потрібно використовувати сторонні програми (наприклад, uTorrent). Книги зберігаються в архіві і доступні по прямому посиланню.
У посібнику системно викладаються положення новітнього вчення про тлумачення правових актів (113 правил роботи з юридичними текстами). Це вчення розроблене авторами на базі досліджень законодавства України та практики його застосування, результати яких раніше викладені у низці видань науково-практичного змісту (коментарях до трудового і цивільного законодавства тощо). Зазначене вчення враховує вітчизняний, російський дореволюційний, радянський і зарубіжний досвід дослідження проблем тлумачення правових актів, а також судового тлумачення правових актів із часів римського права. Положення цього вчення обговорювались на п'яти тижневих семінарах, які були організовані за фінансової підтримки Ради Європи і Європейського Союзу і в яких, крім авторів цієї книги, брали участь експерти Ради Європи і судді Верховного Суду, вищих спеціалізованих і апеляційних судів України.