Розділ «3. Фактори впливу на розміщення об'єктів логістичної інфраструктури»

Логістична інфраструктура

При формуванні логістичної інфраструктури досить трудомістким і відповідальним етапом є вибір місця розташування логістичних об'єктів на логістичному полігоні, що будуть задіяні на виконанні конкретних логістичних активностей. Тобто, тут мова йде про вибір географічної точки більш вигідної в економічному плані для розміщення, наприклад, складу, розподільного центра, транспортного підрозділу й тд.

Дональд Уотерс вказує, що існує ряд причин, які пояснюють, чому організаціям необхідно так уважно і всебічно розглядати вибір місця розміщення об'єктів логістичної інфраструктури. До такого списку причин Дональд Уотерс відносить наступні:

• припинення лізингу споруд, будівель, що задіяні у виконанні логістичних активностей;

• вихід у нові географічні зони;

• зміна місць розміщення замовників або постачальників;

• зміни у процесах операцій, що виконуються;

• модернізація споруд, наприклад, для впровадження нових технологій;

• зміна транспортних засобів, що задіяні у виконанні логістичного процесу;

• зміни в транспортних мережах;

• злиття структур бізнесу, в результаті чого виникає необхідність виключення операцій, що дублюються [17, с. 163]. Вибір місця розташування ОЛІ тісно зв'язаний з прийняттям

ієрархії рішень [17, с. 167]:

1) спочатку приймаються масштабні рішення, що пов'язані з вибором географічного регіону, де планується вести логістич-ну діяльність;

2) проводиться оцінка місцевих особливостей окремих країн або географічних територій в межах обраного регіону і приймається рішення щодо конкретної географічної точки, де планується вести логістичну діяльність;

3) виконується аналіз і вибір доцільних населених пунктів у межах обраної країни або географічної території, де планується вести логістичну діяльність;

4) приймається рішення щодо вибору конкретного місця розташування ОЛІ в межах обраного населеного пункту. Наведений алгоритм ієрархії рішень щодо вибору місця розташування об'єктів інфраструктури Дональд Уотерс формалізував наступною схемою (рис. 3.1).

Ієрархія рішень, що приймаються при виборі місця розміщення об'єктів інфраструктури

Рис. 3.1. Ієрархія рішень, що приймаються при виборі місця розміщення об'єктів інфраструктури [17, с. 168]

Ієрархія рішень тісно пов'язана з наявністю і дією різних факторів. При виборі географічних районів і конкретно країни, де доцільно розмішати об'єкти логістичної інфраструктури слід враховувати фактори першого рівня, а при виборі населених пунктів і індивідуальних місць — фактори другого рівня.


3.1. Фактори першого рівня


Вибір географічного району і конкретно країни, де доцільно розміщати об'єкти логістичної інфраструктури, пов'язаний з аналізом і оцінкою великої кількості факторів. Найбільш важливими із них є:

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Логістична інфраструктура» автора Сумець О.М. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „3. Фактори впливу на розміщення об'єктів логістичної інфраструктури“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи