ПАРОЛЬ «ВЕРЕСОВИЙ МЕДОК»
Під вечір наступного дня до Берегових зайшла дочка лісника Свічки Оксана. Вона поклала на стіл велику в'язку сушених білих грибів, попросила матір:
— Дайте мені, Маріє Федорівно, червоної заполочі. Почала рушник вишивати, а червоних ниток немає.
— Чи не заміж збираєшся? — пожартувала мати. — Але ж женихи тепер на фронті.
— Чого там, — сердито махнула рукою дівчина, — проходу від них немає. Оце, як ішла до вас, причепився Тимофій Шлапак, виходь за нього заміж! До чого ж підла й нікчемна личина! Учителя Кошового німцям видав, а тепер носить його годинник і вихваляється своїм злочином! — По обличчю дівчини пробігла відразлива гримаса. — Ледве втекла від клятого поліцая, нахвалявся, якщо не піду за нього заміж, донести в жандармерію, що я комсомолка. От гад повзучий, а ще й учився в нашій школі!..
Мати підійшла до столу, взяла в'язку грибів.
— Спасибі, Оксано, за гостинець! Які ж красиві боровики. Один в один! Де це ви їх збирали?
— У Стрілецькому лісі,— відповіла Оксана, — там є багато грибних місць. І зараз грибів повно.
Мати дістала з полиці пачку червоної заполочі, подала Оксані.
— Це добрі нитки, не линяють. Тут тобі на п'ять рушників вистачить.
— Спасибі,— подякувала дівчина, — люблю вишивати, Хоча тепер і не до вишивання.
— Іди, Оксано, — запросила мати, — на роботу у вишивальну майстерню. Пайок будеш мати, комендант аусвайс видасть і на роботу в громадське господарство не ходитимеш. І поліція не так чіплятиметься.
— Спасибі,— ухильно відповіла дівчина, — тільки зараз треба картоплю вибрати, лад на городі дати, а на зиму можна й за вишивання зачепитися.
Оксана старанно зав'язала нитки в білу хусточку, зиркнула на Юрка:
— Проведи мене трохи, бо страшно одній берегом ходити. Боюся, що Шлапак знову причепиться. Дожилися, — ремствувала дівчина, — серед білого дня й вулицею не пройти.
— Хай проведе, — підтримала Оксану мати, — тільки чи захистить Юрко тебе від того поліцая?
— Захистить, — упевнено відповіла дівчина, — Шлапака Юрко на весь вік провчив.
— Коли те було, — невесело всміхнулася мати, — а тепер у Шлапака гвинтівка, і кожен день у горілці мокне. Таке життя настало, що краще уникати зустрічей із такими пройдисвітами.
Коли вийшли на берег, Оксана взяла Юрка під руку, прихилилася до нього, прошепотіла:
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Таємниця Зоряної кімнати» автора Лисенко Василь на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ дев'ятнадцятий ПАРОЛЬ «ВЕРЕСОВИЙ МЕДОК»“ на сторінці 1. Приємного читання.