Тема 23. МОДЕЛІ ТА ТЕХНОЛОГІЇ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ
Лекція 32. Моделі та технології навчання географії
Дефініція моделей навчання географії та їхні типи (інформаційно-рецептивні, імперативно-шаблонні (репродуктивні), частково-пошукові (евристичні), проблемні, в т.ч. проблемно-дискусійні, дослідницькі та інші моделі навчання географії).
Дефініція й структурні компоненти технологій навчання географії та вимоги до них. Диференціація технологій навчання географії (групи технологій: організації й управління навчально-пізнавальною діяльністю учнів з географії; активізації й інтенсифікації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії; розвитку самостійності навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії). Види технологій організації й управління навчально-пізнавальною діяльністю учнів з географії (технології: формування прийомів навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії; програмованого навчання географії з її алгоритмом; модульно-рейтингового навчання географії). Види технологій активізації й інтенсифікації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (технології: навчально-ігрової діяльності учнів з географії; застосування графічно-знакових географічних навчальних моделей; сугестивного навчання географії; комп'ютеризованого навчання географії). Види технологій розвитку самостійності навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (технології: інтелектуально-індивідуального навчання географії з алгоритмом її реалізації; застосування критичного мислення при навчанні географії; перспективно-випереджувального навчання географії; взаємонавчання учнів географії; проблемного навчання географії; проектної діяльності учнів з географії, в т.ч. технологія кейс ста-Ді).
Проблемне навчання географії як підґрунтя однойменної технології навчання. Функції та етапи проблемного навчання географії. Дефініція навчальної проблемної ситуації" її тили та способи проектування. Географічна навчальна проблема як основний складник навчальної проблемної ситуації, вимоги до цієї проблеми та форми її постановки (географічне проблемне запитання, географічне проблемне завдання, географічна проблемна задача з алгоритмом її розв'язання).
Тема 24. ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ОКРЕМИХ ШКІЛЬНИХ КУРСІВ ГЕОГРАФІЇ
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Викладання дидактики географії» автора В.М.Самойленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Змістовий модуль 5. МОДЕЛІ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА КУРСОВІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ“ на сторінці 1. Приємного читання.