Тема 18. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ТА НАВЧАЛЬНО-ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ
Лекція 25. Форми організації навчального процесу та навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії
Систематизація форм організації навчального процесу з географії (групи: форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії; форм проведення навчання географії). Диференційований підхід до організації навчального процесу з географії та його різновиди ("внутрішнє" й "зовнішнє" диференціювання учнів). Підгрупи форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (традиційний режим, інтерактивний режим). Диференціація завдань для організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії.
Форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в традиційному режимі та їхні типи (фронтальна, індивідуальна). Види фронтальної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (усна, письмова, графічно-знакова). Види індивідуальної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (усна, письмова, графічно-знакова). Етапи організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в традиційному режимі (ініціальний, самоорганізаційний, завершально-контрольний).
Форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в інтерактивному режимі та їхні типи (парно-трійкова й групова інтерактивна, кооперовано-мікрогрупова інтерактивна, дискусійно-інтерактивна). Алгоритм навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в інтерактивному режимі. Форми-види парно-трійкової й групової інтерактивної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (парно-інтерактивна форма, інтерактивна форма ротаційних "трійок", інтерактивна форма "Карусель", групова інтерактивна форма). Форми-види кооперовано-мікрогрупової інтерактивної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (інтерактивні форми: "Діалог"; "Синтез думок"; "Спільний проект"; "Пошук інформації1"; "Коло ідей"; "Мозаїка" ("Ажурна пилка") та ін.). Алгоритм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в мікро-групах. Форми-види дискусійно-інтерактивної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (інтерактивні форми: "Мозковий штурм"; "2-4 - разом"; "Диспути"; "Турніри"; "Дебати").
Тема 19. ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ. УРОЧНА ФОРМА
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Викладання дидактики географії» автора В.М.Самойленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Змістовий модуль 4. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ З ГЕОГРАФІЇ. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ“ на сторінці 1. Приємного читання.