Розділ «ЯК НАМ ОБЛАШТУВАТИ РОСІЮ?»

Українофобія: «П'ята колона» та її ляльководи

На це питання намагалися дати відповідь впродовж тривалого часу досить багато філософів, політиків, істориків, аналітиків як в Росії, так і за її межами. Відомі концепції Петра І, Лєніна, Солженіцина, Дугіна сьогодні продовжують і розвивають нові дослідники…

«Росіяни будували заводи, дороги, порти в Прибалтиці. А сьогодні від нас вимагають мільярди доларів за «окупаційний режим». Україна не похлинулась, ковтаючи Крим, царські палаци, побудовані за російські кошти, сотні оздоровельних комплексів, зведені за профспілкові гроші російських роботяг. Тепер звідти витісняються російський бізнес, російська культура, російська мова», — такими крокодилячими сльозливими жалями починається стаття Вячеслава Костікова «Не стреляйте в русского националиста», опублікована в рубриці «аналіз» у 25 числі «Аргументів і Фактів» за 22 червня (символічно!) 2005 року.

Автор з'ясовує, що «малі народності» «дякуючи російським ученим отримали власні букварі, освіту і культуру. Поміняли шаманські бубни на корочки кандидатів наук…», а тепер «бідного старшого брата» називають окупантом, «тузлять», обкрадають, принижують, виганяють сотнями тисяч з незалежних республік.

Коротше, невдячними виявились різні хохли, прибалти, кавказці, азіати та інші «титульні нації». Виявляється, в доленосний час «індустріалізації, колективізації, переможного маршу радянської влади та іншого «собіранія зємєль», поки «великий російський народ» будував заводи, дороги, порти, палаци, комплекси, давав букварі та освіту, освоював Сибір, Кавказ і цілину, визволяв Європу, всі інші жерли сало з цибулею, танцювали лезгінку та шаманили з бубоном… Виявляється, сьогодні в Криму витіснили російський бізнес, знищили російську культуру, а слова російського тут не почуєш навіть зі слуховим апаратом, всюду засилля української…

Отже, Росія в небезпеці, робить висновок автор і пропонує рецепт її порятунку. «Росії потрібен націоналізм». Саме російський націоналізм, на думку Костікова, здатен змобілізувати і захистити росіян, саме націоналізм зможе «поставити на місце» Абрамовичів і Фрідманів, Грефів і Зурабових… Саме націоналізму, на думку автора, бракує путінській Росії.

Не вважаю за доцільне доводити очевидне, нагадуючи що, хто, кому і коли будував, хто ніс культуру у варварську Московію, чиїми кістками встелені підмурівки Петербургу та неісходимі простори Сибіру і на чиїх руках кров мучеників Батурина, Крут, Базару, Биківні, Дем'янового Лазу… Сенс публікації інший. Горланячи про «загрозу українського націоналізму», звинувачуючи український національно-визвольний рух у міфічних злочинах, Москва не позбулася месіянської ідеї «Третього Риму» та імперських намірів. І в цих намірах, хоч і прикривається терміном націоналізм, викинувши на смітник маску «інтернаціоналізму», й надалі основною зброєю використовує звичайний традиційний московський імпершовінізм. Вістря цієї зброї спрямоване проти України. Чи не час пригадати твердження Карла Маркса, який попереджав, що «російський ведмідь здатний на все, поки знає, що інші звірі, з якими він має справу, ні до чого не здатні»?

Я намагаюся регулярно читати російські «патріотичні» видання, на зразок «Русской правды», «Эры России» чи «Русского вестника». Подібні тексти там не дивина. Але тепер ці ідеї пропагують газети на зразок «АіФ», зараз подібні думки виголошуються вищими державними чиновниками Російської Федерації з центральних телеканалів та на шпальтах провідних видань, і це симптоматично. Ще кілька років тому російський політолог, один з ідеологів так званої «російсько-слов'янської ідеї» Валерій Дьомін стверджував, що «перемога «Єдінства» і В.Путіна була не випадковою, оскільки вони не лише використовували державно-патріотичну риторику, але й багато зробили в цьому напрямку». Також Дьомін прогнозував, що Путін, вичерпавши ресурс державно-патріотичної ідеології, змушений буде звернутися до ідей російського національного руху (тобто до імпершовінізму) (В.М.Демин «Современная образованщина и Русская Национальная Идея»). Передбачливим виявився автор. Передбачливими мусимо бути і ми. Маємо усвідомити, що Москва без бою Україну не полишить, що «у боротьбі проти артилерії потрібна артилерія, проти воюючого націоналізму одних потрібен воюючий націоналізм інших».

…А оптимальну відповідь на питання, винесене в заголовок статті, дали Микола Міхновський, Юрій Липа, Дмитро Донцов, Степан Бандера, Ярослав Стецько та їх послідовники.


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Українофобія: «П'ята колона» та її ляльководи» автора Рог Виктор на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ЯК НАМ ОБЛАШТУВАТИ РОСІЮ?“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи