Коли ми повернулися в Кандагар, я пішла до ТОЦу з усім спорядженням, крім, звісно, прапора та інших речей, які лишила у вертольоті. Мене вибіг зустріти начвир (начальник виробництва), що відповідає на аеродромі за дії ремонтників. З досвіду роботи офіцером техобслуговування я пам’ятала, що ці хлопці люблять усі літальні апарати як класичну автівку, яку завжди тримаєш доглянутою під брезентом. Вони знали особливості кожного вертольота, і «сто вісімнадцятий», що його ми недавно покинули в пустелі продірявленим і просяклим пальним, був одним з найкращих.
Привітавшись із начвиром, я сказала:
— Мені так шкода «сто вісімнадцятий» і всієї вашої, хлопці, роботи з вітровим склом.
На якусь мить він спантеличився. У нього навіть відвисла щелепа. Потім він опанував себе і мрійно обійняв мене разом з усім спорядженням.
— Ти, бляха, жартуєш? Я дуже радий тебе бачити. З вами все гаразд?
Я ще остаточно не зрозуміла, що з нами, зрештою, сталося. Звісно ж, ми були важливіші за покинутий вертоліт, але з якоїсь причини мій мозок і досі поривався в бій, тож, поки не мине ця ейфорія, я не зможу оцінити, як близько ми були до смерті чи полону.
Начвир рушив зі мною до ТОЦу, допомагаючи нести частину спорядження. Коли я звела очі, то побачила, що до мене прямує хтось із керівництва. На щастя, то був не полковник Джонсон, проте з кількості людей довкола можна було зробити висновок, що це все одно хтось поважний. Коли він підійшов ближче, я побачила зірочки на його уніформі й зрозуміла: це командир бази.
— Капітане! — прокричав він, підступивши до мене. — Ви Ем-Джей?
— Так, сер, — відповіла я.
Слово честі, мені геть не хотілося тоді робити цього. Можна мені принаймні скинути спорядження і змити з дірок у руці пальне?
Він простяг праву руку й інтенсивно потрусив угору-вниз мою, щасливий, що йому не доведеться писати листа моїм рідним.
— Я думав, що вас підстрелили. Це ваша кров? — спитав він. — Де саме ви вхопили кулю?
Він засипав мене питаннями, трясучи мою руку, побиту шрапнеллю.
Я перевернула руку, яку він так і не відпускав, щоб показати рани на передпліччі.
— Отут ушкодження найсильніші, але…
Він миттю відсмикнув руку, ніби обпікся.
— Емм, вони здебільшого поверхневі. Не так уже й боляче, — незграбно закінчила я.
Вираз великомученика на його обличчі розсмішив мене.
Я не могла не гигикнути, хоч відразу ж стримала сміх: енергійно трясти руку пораненого пілота на очах усього оточення — чудова вистава.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Стріляй, як дівчисько» автора Мері Дженнінґз Геґар на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Дев’ять“ на сторінці 1. Приємного читання.