Зміст
Передмова У зачарованім люстрі
Іван Франко
Іван Липа
Олена Кисілевська
Богдан Лепкий
Василь Стефаник
Михайло Яцків
Гнат Хоткевич
Юрій Будяк
Надія Кибальчич
Антін Крушельницький
Василь Королів-Старий
Павло Богацький
Михайло Мочульський
Стефан Грабинський
Наталена Королева
Гнат Михайличенко
Сергій Пилипенко
Клим Поліщук
Леонід Мосендз
Василь Софронів-Левицький
Мирослав Капій
Антін Чекмановський
Дмитро Тягнигоре
Федір Потушняк
Юрій Клен
Ярослава Острук
Софія Яблонська
Лев Стаховський
Оксана Драгоманова
Юрій Середяк
Віталій Волков
Святослав Ольшенко-Вільха
Юрій Мулик-Луцик
Мирон Левицький
Марія-Анна Голод
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитатизавантажити книгу «Антологія української готичної прози. Том 2» автора Винничук Ю.П. у форматі fb2 на ваш телефон, Android, iPhone, iPad або читання в Інтернеті безпосередньо на сайті. Багато сайтів використовують урізані версії книг і в якості зберігання книги Per-to-Per мережі (тобто віддають користувачу torrent файли). У нас завжди повна версія книги. Ми також не використовуємо такий варіант завантаження книг як .torrent, вам не потрібно використовувати сторонні програми (наприклад, uTorrent). Книги зберігаються в архіві і доступні по прямому посиланню.
Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів.
У першому томі українську моторошну прозу XVIII – ХІХ сторіч представляють твори Григорія Квітки-Основ’яненка, Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Гавришкевича, Пантелеймона Куліша, Володимира Росковшенка, Євгена Згарського, Леопольда фон Захер-Мазоха, Наталі Кобринської та багатьох інших авторів.
Другий том присвячений готичній прозі ХХ ст. і обіймає творчість письменників, які творили на початку сторіччя, у міжвоєнний період та в діаспорі. Сюди увійшли твори Івана Франка, Василя Стефаника, Гната Хоткевича, Надії Кибальчич, Антіна Крушельницького, Наталени Королеви, Гната Михайличенка, Софії Яблонської та багатьох інших.