Зміст
Передмова Нічний привид Українська фантастика XIX – ХХ сторіч
Іван Барщевський
Орест Сомів
Михайло Чайковський
Іван Бороздна
Олекса Стороженко
Хома Купрієнко
Микола Костомаров
Іван Наумович
Іван Гавришкевич
Григорій Данилевський
Митрофан Александрович
Володимир Росковшенко
Євген Згарський
Наталя Кобринська
Тимотей Бордуляк
Кость Ванченко-Писанецький
Федот Кудринський
Людмила Старицька-Черняхівська
Іван Франко
Іван Липа
Василь Стефаник
Гнат Хоткевич
Надія Кибальчич
Михайло Мочульський
Гнат Михайличенко
Дмитро Тягнигоре
Федір Потушняк
Софія Яблонська
Лев Стаховський
Оксана Драгоманова
Юрій Середяк
Святослав Ольшенко-Вільха
Юрій Мулик-Луцик
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитатизавантажити книгу «Антологія української фантастики XIX—ХХ ст.» автора Винничук Ю.П. у форматі fb2 на ваш телефон, Android, iPhone, iPad або читання в Інтернеті безпосередньо на сайті. Багато сайтів використовують урізані версії книг і в якості зберігання книги Per-to-Per мережі (тобто віддають користувачу torrent файли). У нас завжди повна версія книги. Ми також не використовуємо такий варіант завантаження книг як .torrent, вам не потрібно використовувати сторонні програми (наприклад, uTorrent). Книги зберігаються в архіві і доступні по прямому посиланню.
Готична, або романтична, фантастика в Україні виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками й містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. Українська народна демонологія набула такої популярності, що захопила не тільки українських, а й російських та польських письменників. Але ані в Росії, ані в Польщі не існувало такого багатства міфологічних образів і сюжетів. Класична фантастична проза в кожній європейській літературі виглядає по-різному. Особливістю ж слов’янських літератур є те, що надприродне зображається з великою дозою гумору і тяжіє до фольклорного тлумачення фантастичних подій та образів.
У цій книжці українську фантастичну прозу ХІX – ХХ сторіч представляють мало відомі твори Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Бороздни, Миколи Костомарова, Євгена Згарського, Наталі Кобринської, Івана Франка, Івана Липи, Гната Хоткевича та багатьох інших авторів.