Розділ «БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ПОКАЖЧИК»

Том 4. Усмішки, фейлетони, гуморески 1951–1956

1923–1988

ВІД УПОРЯДНИКА

Бібліографічний покажчик складається з двох частин. У першій зібрано відомості про видання творів Остапа Вишні, що були надруковані з 1923 по 1988 рік. Сюди ж включено переклади російською, мовами народів СРСР та зарубіжних країн.

Зміст оригінальних видань розкрито. Назви деяких творів від видання до видання зазнавали змін. У покажчику збережено стилістику назви кожного конкретного видання. Книжкові видання подано в хронологічному порядку, за алфавітом. Рецензії на них розміщено в алфавітному порядку за прізвищами авторів. Передмови, а також дослідницькі статті, що надруковані у виданих творах, у розділі критичної літератури окремо не виділяються, але система посилань дозволяє їх віднести до відповідної теми.

Літературу про життя і творчість Остапа Вишні зібрано в другій частині, розміщеній за тематикою. Критичні матеріали подано вибірково: відібрані важливіші за значенням праці, названо майже всі книжки, брошури, дослідження, опубліковані в журналах та наукових збірниках, спогади про письменника. Окремий розділ складають художні твори про сатирика й гумориста.

Упорядник висловлює щиру подяку дочці письменника Марії Михайлівні Євтущенко за надану можливість скористатися матеріалами з родинного архіву Остапа Вишні

ВИДАННЯ ТВОРІВ ОСТАПА ВИШНІ (Павла Михайловича Губенка)

1923

І. «Діли небесні»: (Гуморески). — X.: Книгоспілка, 1923.— 44 с. — (Бка «Книгоспілки». Сер. гумору й сатири; № 4).

Зміст: «Діли небесні»; Страшний суд; Словсділо; Про «Южбюро Всепопдиякондякпаламар ВЦСПС»; «Про благодать, про канони і т. д>; Заплуталась божа справа; Не забирайте синагоги!; Не займайте, хай йому хрін; А що робити7; Усе зрозуміло; Отаке було в Москві; Пора вже.

1924

2. Ану, хлопці, не піддайсь!: (Гуморески про сіл, госпво). — [366]: Червон. шлях, 1924.— 41 с— (Бка селянина. Сер. краса письменства / За ред. С. Пилипенка; № 25).

Зміст. Ану, хлопці, не піддайсь!; Про дядька Панаса, про ножиці та про ґудзика; Бережіть ліси; «Стребилівка»; Кінь чи корова? Про свині, про поросята, про ковбаси, про кендюх та про різні дуже смачні речі; Історія після «Історії однієї історії»; Як раду тій землі дати; Про життя ховрашине радісне; «Зоотехніка»; Як гусениця у дядька Кіндрата штани з'їла…

3. Вишневі усмішки (сільські). — X.; К.: Книгоспілка, 1924.— 72 с. — (Бка «Книгоспілки». Сер. гумору й сатири; № 7).

Зміст: Подорожні враження; Ось воно — село оте!; «Земля обработки требуєть!»; «Головполітосвіта»; «Жінвідділ»; Освіта; «Село — техніка»; «Село — книга»; «Охорона народного здоров'я»; «Профос»; Жнива; На Гомільшу!; Пропащі люди; У хвості сила; Мед; Як я рибу ловив.

4. Вишневі усмішки (сільські). — 2е вид— Х.;К.: Книгоспілка, 1924.— 69 с. — (Бка «Книгоспілки». Сер. гумору й сатири; № 7).

Зміст див. № 3.

5. «Діли небесні»: Гротеск на 4 епізоди з прологом і епілогом. — [367].— 15с. — (Жовта, репертуар).

6. Заплуталась божа справа: (Гротеск на 2 моменти). — X.: Червоа шлях, 1924.— 10 с. — (Жовта репертуар).

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Том 4. Усмішки, фейлетони, гуморески 1951–1956» автора Вишня Остап на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „БІБЛІОГРАФІЧНИЙ ПОКАЖЧИК“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи