Розділ I ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання, у фізичної особи, яка використовує найману працю, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, особи, які навчаються в навчальному закладі.
Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони бажають вступити. Підставою для вступу до профспілки є заява громадянина , подана в первинну організацію профспілки. При створенні профспілки прийом до неї здійснюється установчими зборами. від 13.12.2001 )
Ніхто не може бути примушений вступати або не вступати до профспілки.
Статутом профспілки може бути передбачено членство у профспілці осіб, зайнятих творчою діяльністю, членів фермерських господарств, фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а також осіб, які навчаються у професійно-технічних або вищих навчальних закладах, осіб, які звільнилися з роботи чи служби у зв'язку з виходом на пенсію або які тимчасово не працюють. від 03.03.2005 )
Статутами може бути передбачено обмеження щодо подвійного членства у профспілках.
Роботодавці не можуть бути членами виборних органів профспілки будь-якого рівня. від 13.12.2001 )
Стаття 8. Право профспілок, їх організацій на створення об'єднань
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 7. Членство у профспілках“ на сторінці 1. Приємного читання.