Тема 1. Вступ. Компетентнісно-зорієнтоване навчання географії
Дидактика географії (дидактика географії загальноосвітньої школи) як складник педагогічної науки. Предмет і об'єкт дидактики географії, її завдання й проблеми, що розв'язуються, зв'язок з іншими дисциплінами та шкільними предметами й практикою. Структура дидактики географії як дисципліни, рекомендовані джерела для її вивчання.
Сутність компетентнісно-зорієнтованого навчання географії.
Географічні компетенції учнів і їхні групи (ключові, міжпредметні й предметні компетенції). Ключові географічні компетенції учнів і певні підгрупи (навчально-пізнавальні, здоров'язбережувальні, загальнокультурні, комунікативні, соціально-трудові й інформаційні компетенції"). Міжпредметні географічні компетенції учнів. Предметні географічні компетенції учнів і пені підгрупи (географічні знання, географічні вміння й навички, географічне бачення світу, емоційно-ціннісне ставлення до довкілля й людської діяльності в ньому, досвід творчої діяльності учнів з географії).
Географічні компетентності учнів і їхні групи (ключові, міжпредметні й предметні компетентності). Рівні предметних географічних компетентностей учнів.
Тема 2. Методи дидактично-географічного дослідження
Тема 3. Історія становлення й розвитку шкільної географії та її дидактики в Україні
Тема 4. Особливості шкільної географічної освіти в зарубіжних країнах
Тема 5. Змістово-процесуальні складники навчання географії та стандартизація шкільної географічної освіти в Україні
Дефініція навчання географії та його завдання й компоненти: змістовий (зміст навчання географії) та процесуальний (процес навчання географії).
Сутність змісту навчання географії як одного з компонентів цього навчання. Складники змісту навчання географії (зміст шкільної географічної освіти, зміст і структура шкільної географії як предмета).
Сутність процесу навчання географії (навчального процесу з географії) як одного з компонентів навчання географії та складники цього процесу. Системовизначальні складники процесу навчання географії (мета навчання географії, власне взаємопоєднана діяльність учителя й учнів, результат навчання). Операційні складники процесу навчання географії (зміст навчального матеріалу з географії, дидактичні інструменти навчання географії, контроль і корекція навчальних досягнень учнів). Склад дидактичних інструментів навчання географії як одного з операційних складників процесу навчання географії (методи, методичні прийоми та засоби навчання географії, форми організації навчального процесу з географії, в т.ч. форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів і проведення навчання географії).
Функції та склад Державного стандарту базової та повної середньої освіти та місце географії в стандарті. Навчальна програма з географії для загальноосвітніх навчальних закладів. Календарно-тематичний план шкільного курсу географії.
Тема 6. Самовдосконалення вчителя географії
Тема 7. Психодидактичні засади навчання географії, яке розвиває
Тема 8. Психодидактичні важелі навчання географії
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Викладання дидактики географії» автора В.М.Самойленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Змістовий модуль 1. УВЕДЕННЯ В ДИСЦИПЛІНУ“ на сторінці 1. Приємного читання.