Лекція 28. Позаурочна та позакласна форми проведення навчання географії
Дефініція позаурочної форми проведення навчання географії та її види (домашня робота з географії, позаурочні спостереження учнів за довкіллям, позаурочні учнівські навчально-дослідницькі проекти з географії). Домашня робота (виконання домашніх завдань) з географії як основний вид позаурочної форми проведення навчання географії та її поділ. Дидактичні цілі домашньої роботи з географії та управління нею. Сутність домашнього завдання з географії та його види.
Дефініція позакласної форми проведення навчання географії (позакласного навчання географії*) та види позакласного навчання (систематичне, періодичне, епізодичне). Дидактичні вимоги до позакласного навчання географії та педагогічні цілі його здійснення. Форми-підвиди систематичного позакласного навчання географії (факультативні заняття з географії, географічний гурток, шкільний краєзнавчий музей, географічний клуб, співпраця з Малою академією наук (МАН) України, шкільний осередок Українського географічного товариства тощо). Різновиди географічного гуртка (той, що зацікавлює, з поглибленого вивчання програмного матеріалу, практичного спрямування, спеціалізований). Форми-підвиди періодичного позакласного навчання географії (тиждень географії, географічна конференція, географічний вечір, географічна олімпіада, географічний турнір, географічні дебати). Системна реалізація тижня географії. Географічна олімпіада та її етапи (олімпіада: шкільна; районна чи міська; обласна; всеукраїнська). Форми-підвиди епізодичного позакласного навчання географії (географічна екскурсія, туристський похід, екологічний рейд тощо). Різновиди географічної екскурсії: за змістом проведення (географічна екскурсія в довкілля, географічна екскурсія на підприємство), за кількістю тем тощо.
Тема 21. ПРАКТИЧНА РОБОТА З ГЕОГРАФІЇ
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Викладання дидактики географії» автора В.М.Самойленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Тема 20. ПОЗАУРОЧНА ТА ПОЗАКЛАСНА ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ“ на сторінці 1. Приємного читання.