Розділ «Змістовий модуль 4. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ З ГЕОГРАФІЇ. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ»

Викладання дидактики географії


Тема 18. Форми організації навчального процесу та навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії


Систематизація форм організації навчального процесу з географії (групи: форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії; форм проведення навчання географії). Диференційований підхід до організації навчального процесу з географії та його різновиди ("внутрішнє" й "зовнішнє" диференціювання учнів). Підгрупи форм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (традиційний режим, інтерактивний режим). Диференціація завдань для організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії.

Форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в традиційному режимі та їхні типи (фронтальна, індивідуальна). Види фронтальної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (усна, письмова, графічно-знакова). Види індивідуальної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (усна, письмова, графічно-знакова). Етапи організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в традиційному режимі (ініціальний, самоорганізаційний, завершально-контрольний).

Форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в інтерактивному режимі та їхні типи (парно-трійкова й групова інтерактивна, кооперовано-мікрогрупова інтерактивна, дискусійно-інтерактивна). Алгоритм навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в інтерактивному режимі. Форми-види парно-трійкової й групової інтерактивної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (парно-інтерактивна форма, інтерактивна форма ротаційних "трійок", інтерактивна форма "Карусель", групова інтерактивна форма). Форми-види кооперованого крогрупової інтерактивної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (інтерактивні форми: "Діалог"; "Синтез думок"; "Спільний проект"; "Пошук інформації": "Коло ідей"; "Мозаїка" ("Ажурна пилка") та ін.). Алгоритм організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії в мікрогрупах. Форми-види дискусійно-інтерактивної форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів з географії (інтерактивні форми: "Мозковий штурм"; "2-4 - разом"; "Диспути"; "Турніри"; "Дебати").


Тема 19. Форми проведення навчання географії. Урочна форма



Тема 20. Позаурочна та позакласна форми проведення навчання географії


Дефініція позаурочної форми проведення навчання географії та її види (домашня робота з географії, позаурочні спостереження учнів за довкіллям, позаурочні учнівські навчально-дослідницькі проекти з географії). Домашня робота (виконання домашніх завдань) з географії як основний вид позаурочної форми проведення навчання географії та її поділ. Дидактичні цілі домашньої роботи з географії та управління нею. Сутність домашнього завдання з географії та його види.

Дефініція позакласної форми проведення навчання географії (позакласного навчання географії) та види позакласного навчання (систематичне, періодичне, епізодичне). Дидактичні вимоги до позакласного навчання географії та педагогічні цілі його здійснення. Форми-підвиди систематичного позакласного навчання географії (факультативні заняття з географії, географічний гурток, шкільний краєзнавчий музей, географічний клуб, співпраця з Малою академією наук (МАН) України, шкільний осередок Українського географічного товариства тощо). Різновиди географічного гуртка (той, що зацікавлює, з поглибленого вивчання програмного матеріалу, практичного спрямування, спеціалізований). Форми-підвиди періодичного позакласного навчання географії (тиждень географії, географічна конференція, географічний вечір, географічна олімпіада, географічний турнір, географічні дебати). Системна реалізація тижня географії. Географічна олімпіада та її етапи (олімпіада: шкільна; районна чи міська; обласна; всеукраїнська). Форми-підвиди епізодичного позакласного навчання географії (географічна екскурсія, туристський похід, екологічний рейд тощо). Різновиди географічної екскурсії: за змістом проведення (географічна екскурсія в довкілля, географічна екскурсія на підприємство), за кількістю тем тощо.


Тема 21. Практична робота з географії



Тема 22. Контроль і корекція навчальних досягнень учнів з географії


Контроль навчальних досягнень учнів з географії як контроль навчально-пізнавальної діяльності й результатів навчання учнів географії. Дефініція корекції навчальних досягнень учнів з географії. Завдання та складники контролю навчальних досягнень учнів з географії (перевірка досягнень, оцінювання досягнень). Контрольні запитання й завдання з географії, їхні види (репродуктивні, продуктивні, проблемні, творчі) та певні різновиди видів (основні, додаткові, допоміжні). Дидактичні вимоги до контролю навчальних досягнень учнів з географії та групи критерію такого контролю (нормативні, порівняльні й особистісні критерії). Самоконтроль навчальних досягнень учнями та його складники (самоперевірка досягнень, самооцінка досягнень). Сутність самокорекції навчальних досягнень учнями. Функції контролю навчальних досягнень учнів з географії.

Методи контролю навчальних досягнень учнів з географії (методи репродуктивного, продуктивного, проблемного та творчого контролю з географії). Дидактичні види контролю навчальних досягнень учнів з географії (попередній, поточний, тематичний (періодичний) і підсумковий контроль з географії). Організаційні форми контролю навчальних досягнень учнів з географії (індивідуальний, фронтальний, самодиференційований груповий і колективний контроль (взаємоконтроль) з географії). Способи контролю навчальних досягнень учнів з географії (усний, письмовий, графічнознаковий і комп'ютеризований контроль з географії). Письмова та графічно-знакова контрольна робота з географії.

Дефініція прийомів контролю навчальних досягнень учнів з географії та їхній склад. Прийом усного індивідуального контролю та алгоритм усного індивідуального опитування учнів з географії. Диктофонне та тихе опитування учнів з географії. Прийом усного фронтального контролю та алгоритм усного фронтального опитування учнів з географії. Прийом усного колективного самодиференційованого контролю (взаємоконтролю) з географії, підґрунтя застосування прийому, його алгоритм і різновид (усний представницько-груповий самодиференційований контроль (взаємоконтроль) з відповідним опитуванням). Прийом письмового й графічно-знакового індивідуального контролю та картки із запитаннями й завданнями з географії. Прийом письмового й графічно-знакового фронтального контролю з географії. Географічний і картографічно-геоінформаційний диктант. Прийом письмового й графічно-знакового індивідуального самодиференційованого контролю з географії. Прийом нестандартного колективного контролю з географії, його різновиди (експрес-змагання з географії; огляд географічних знань, вмінь й навичок) та пені алгоритми.

Тестовий контроль з географії (прийом тестового контролю з географії) та його дидактичні функції. Географічний тест як різновид дидактичного (навчального) тесту, його атрибути (структура, цілісність, архітектура, валідність результатів, предметна й логічна визначеність змісту, наукова вірогідність, репрезентативність, форми подавання матеріалу) та види (симплексний, комбінований, інтегрований). Складники структури географічного тесту (тестові завдання з географії, правила виконання цих завдань тощо). Типи тестових завдань з географії за рівнем складності (репродуктивного, продуктивного, проблемного й творчого рівня). Типи й підтипи тестових завдань з географії за способом побудови (закриті, в т.ч. альтернативні й варіативно-неальтернативні, відкриті, зіставно-порівняльні, рангувальні). Переваги й недоліки тестового контролю з географії. Сутність зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з географії. Прийом комп'ютеризовано-інтегрованого контролю з географії. Прийом комбінованого контролю з географії та його різновид (комп'ютеризований тестовий контроль з географії).


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Викладання дидактики географії» автора В.М.Самойленко на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Змістовий модуль 4. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ З ГЕОГРАФІЇ. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • ПЕРЕДМОВА

  • ЧАСТИНА 1. ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ "ДИДАКТИКА ГЕОГРАФІЇ"

  • Змістовий модуль 1. УВЕДЕННЯ В ДИСЦИПЛІНУ

  • Змістовий модуль 2. ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ УЧНІВ. МЕТОДИ Й МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • Змістовий модуль 3. ЗАСОБИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ ТА ЙОГО КОМП'ЮТЕРИЗАЦІЯ

  • Змістовий модуль 4. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ З ГЕОГРАФІЇ. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ
  • Змістовий модуль 5. МОДЕЛІ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА КУРСОВІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФИ

  • ЧАСТИНА 2. ЛЕКЦІЙНІ ТА ПРАКТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ЗА МОДУЛЯМИ

  • Змістовий модуль 1. УВЕДЕННЯ В ДИСЦИПЛІНУ

  • Тема 2. МЕТОДИ ДИДАКТИЧНО-ГЕОГРАФІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

  • Тема 3. ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ Й РОЗВИТКУ ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЇ ТА ЇЇ ДИДАКТИКИ В УКРАЇНІ

  • Тема 4. ОСОБЛИВОСТІ ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В ЗАРУБІЖНИХ КРАЇНАХ

  • Тема 5. ЗМІСТОВО-ПРОЦЕСУАЛЬНІ СКЛАДНИКИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ ТА СТАНДАРТИЗАЦІЯ ШКІЛЬНОЇ ГЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ

  • Тема 6. САМОВДОСКОНАЛЕННЯ ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 7. ПСИХОДИДАКТИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ, ЯКЕ РОЗВИВАЄ

  • Тема 8. ПСИХОДИДАКТИЧНІ ВАЖЕЛІ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • КЛЮЧОВІ ПОНЯТТЯ Й ТЕРМІНИ ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 1

  • Змістовий модуль 2. ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ УЧНІВ. МЕТОДИ Й МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 10. ФОРМУВАННЯ ГЕОГРАФІЧНИХ ВМІНЬ І НАВИЧОК ТА ІНШИХ ПРЕДМЕТНИХ ГЕОГРАФІЧНИХ КОМПЕТЕНЦІЙ УЧНІВ

  • Тема 11. МЕТОДИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 12. МЕТОДИЧНІ ПРИЙОМИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • КЛЮЧОВІ ПОНЯТТЯ Й ТЕРМІНИ ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 2

  • Змістовий модуль 3. ЗАСОБИ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ ТА ЙОГО КОМП'ЮТЕРИЗАЦІЯ

  • Тема 14. КОМП'ЮТЕРИЗОВАНЕ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФИ

  • Тема 15. ГЕОГРАФІЧНІ НАВЧАЛЬНІ МОДЕЛІ

  • Тема 16. ГРАФІЧНО-ЗНАКОВІ ГЕОГРАФІЧНІ НАВЧАЛЬНІ МОДЕЛІ

  • Тема 17. ПІДРУЧНИКИ З ГЕОГРАФІЇ

  • КЛЮЧОВІ ПОНЯТТЯ Й ТЕРМІНИ ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 3

  • Змістовий модуль 4. ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ З ГЕОГРАФІЇ. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 19. ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ. УРОЧНА ФОРМА

  • Тема 20. ПОЗАУРОЧНА ТА ПОЗАКЛАСНА ФОРМИ ПРОВЕДЕННЯ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 21. ПРАКТИЧНА РОБОТА З ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 22. КОНТРОЛЬ І КОРЕКЦІЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ГЕОГРАФІЇ

  • КЛЮЧОВІ ПОНЯТТЯ Й ТЕРМІНИ ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 4

  • Змістовий модуль 5. МОДЕЛІ, ТЕХНОЛОГІЇ ТА КУРСОВІ ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ГЕОГРАФІЇ

  • Тема 24. ОСОБЛИВОСТІ НАВЧАННЯ ОКРЕМИХ ШКІЛЬНИХ КУРСІВ ГЕОГРАФІЇ

  • КЛЮЧОВІ ПОНЯТТЯ Й ТЕРМІНИ ЗМІСТОВОГО МОДУЛЯ 5

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи