Розділ «ПРОГНОСТИЧНИЙ ПОГЛЯД НА 1483 РІК»

ПРОГНОСТИЧНА ОЦІНКА 1483 РОКУ

Нашому найсвятішому владиці, вищому Понтифіку, папі Сіксту IV

Отче найсвятіший, багато хто пропонує тобі свої доробки. Звичайно їх спонукають до цього жадоба наживи і честолюбство. Я ж видаю свої твори щорічно для прочитання, вважаючи, що цим я сприяю людському роду. Адже вони не пусті і не для пришелепуватих насмішок – самою Мінервою подаровані з горнього безмежжя.

Ти пізнав, яка сила зірок; я знаю, що ти вивчив всі причини речей.

І якщо величезність неба незбагненна для очей, то вона не відстоїть далеко від людського розуму. Ми знаємо по наслідках причини і по ним же розрізняємо небесні впливи: так відкривається шлях. Все смертне підлягає небесним законам. Хто б став заперечувати це?

Таким чином, зірками управляються справи земні. Не примушують вони, але дозволяють самим правити; а якщо раптово загрожують – люди можуть відвести ці загрози розумом.

Ти ж могутній найвищими достоїнствами завдячуючи виключному сузір’ю, під верховенством котрого ти по заслугах називаєшся тепер богом. До таких величних справ тебе піднімає і ставить попереду Сонце, що приєднане до Венери, і любов Юпітера твого гороскопу.

Всім в цілому ти керуєш за вказівкою Бога, а якщо чого не вистачає, нехай зірка подовжить роки твої: про це в Римі прохає кожний. Таким чином, я благаю дати оцінку цьому твору. І щоб ти не думав, що він не корисний, якщо допоможе взнати те що буде: для цього є час.

Нехай до тебе будуть прихильними кращі долі в ці дні. І якщо що-небудь буде шкодити, щоб ти вичитав тут: тих, кого надихає Марс, тих, кого годує мир; і ти побачиш у яких місцях буде загрожувати жорстока чума, затемнення Місяця і зникла владу її брата. Що вони принесуть, відкриється в судженні.

На хвалу і честь всемогутнього Бога та славної Діви Марії, заради слави також: нашого найсвятішого пана, божественного Сікста IV, найвищого Понтифіка, а також про його напславнішої курії щасливе правління, прогностичний погляд на нинішній 1483 рік я маю намір викласти.

Я вирішив поділити його на 10 частинок.

З них у першій – про господаря року та його властивості в цілому; буде розповідатись про розміщення кутів.

У другій – про положення з державною безпекою та шляхи розвитку держави.

У третій – про стан найвищого Понтифіка і про основне в його житті.

У четвертій – про стан в імператорських володіннях і у відомих містах.

У п’ятій – про війни і битви і про думку з приводу двох затемнень Місяця.

У шостій – про результат, або кінець війни венеціанців і ферарців.

У сьомій – про достаток та брак речей в цілому і зокрема.

У восьмій – про стан з чумою і смертністю.

У дев’ятій – про стан людей, які знаходяться під впливом окремих планет.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ПРОГНОСТИЧНА ОЦІНКА 1483 РОКУ» автора Дрогобич Юрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ПРОГНОСТИЧНИЙ ПОГЛЯД НА 1483 РІК“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи