Розділ «ПРОГНОСТИЧНЕ СУДЖЕННЯ ПРО 1478 РІК»

ПРОГНОСТИЧНА ОЦІНКА 1483 РОКУ

Магістр Георгіус з Русі

Ієзус Марія.

На славу всемогутнього Бога в трьох лицях і єдиного в божественній сутності; і заради всього неба і землі наймогутнішого Господа 10 сфер. Про це в працях шістнадцяти частин, заради більшої слави самих шляхетних домів і процвітання цього уславленого міста Болоньї, наважуюсь я на це благословенне дослідження. Я – магістр Георгіус із Русі, задумав видати судження про нинішній 1478 рік із фігур планет і впливів сузірь, яке я вирішив поділити на 24 часточки.


Часточка перша. Про володаря року і володарів стихій


Відносно них існує узгоджена спільна думки астрологів: від володарів стихій, котрим володар року домішує свою енергію, для більшої частини року з’ясовують які саме із енергій причетні йому в стихіях. А вони ж в першоначалах, які суть життєвість і заради життя домішані до нього потрясіння повітря і плин вітрів, пульсування морів і річок в хвилях, шаленство блискавок і громів. Він же має творити здоров’я тіл і їх хвороби, недорід або плодючість. Таким чином, їх співрозмірною енергією цей нижчий світ або круговертям рухається, або здобуває користь із благодатного світла, плодючістю щедро розливається, від неплодючої пустоти в’яне. Тому, по-перше, наступне: як узнають про них. Таким чином, розглянувши всебічно окремі свідчення планет, як в превенціональному, так і в інтроітальному положеннях, я говорю: Сонце є володар цього року і самий головний сигніфікатор, щоправда, за участю Меркурія; володарка стихій – Венера, при значній участі Юпітера. На початку часточки, тому що Сонце в інтроіталі, будучи в своїй екзальтації, тригоні і лиці, вільне від нещасть, займає самий сильний пануючий дім. Тому, згідно Птолемею і Галі в “Тетрабіблосі” в главі 12; та Аль-Бумазару в частині “Про квіти”, та Месхалу в книжиці “Про рух років в світі”, воно по заслузі займає пануюче місце серед інших планет, і узурпує собі владу над роком. Меркурій, одначе, проходячи над його місцем, не стиснутий променями Сонця, займаючи кутовий дім із Сонцем, по заслузі стає так же володарем дня повороту разом із Сонцем. Далі частинки, оскільки Венера в превенціональному місці і при своєму асценденті, домінуючи в десятій інтроітальній фігурі, вільно спускаючись, займаючи із десяти домів самий сильний, своїми енергіями розгойдує володарів в трипліцитаті. Завдяки цьому вона присвоює собі володарювання в стихіях при навіваючій тривогу участі Сонця. Воно в усіх передбачених місцях також сяє несхожими свідченнями.


Часточка друга. Про диспозиції року


Згідно з першими якостями стихій, буде теплий, холодний, чи вологий чи сухий. Цей рік, початок якого буде 11 березня о 16 годині 43 хвилини, в дні рівнодення. Цього ж бо року Рак, сигніфікатор сьомого дому споглядатиме небо і визначатиме гороскоп повороту, потім якості стихій; він схилятиме частинки повітря своїм положенням, як до помірної спеки, вологості, так і до надзвичайної спеки, тобто, він буде більш вологий, аніж співрозмірно спекотний. Хоча по волі Юпітера, володаря стихій менш важливого, багато днів будуть, очевидно, лагідними і ясними. Я засвідчую це по Венері і по Юпітеру, володарям відкритих стихій у вологих місцях; і по знаку асцендента, вологого і холодного. В багатьох цих місцевостях надзвичайно щедрими внаслідок дощів будуть притоки річок, надмірними пориви вітрів, внаслідок чого виявиться, що окремі повені рибам, озерам, млинам, землі нанесуть значних збитків, особливо в північних регіонах землі, які живляться впливом Юпітера. Меркурій зверху, якому Місяць в превенціоналі переносить енергію, підтриманий гримучим знаком, зрушить різноманітні і дуже швидкі, непостійні у своєму різноманітті вітри. Марс зверху, в превенціональному положенні із асцендента, із опозиції посилаючи промені Юпітеру, котрий відбігаючи, знаходиться в громовому знаку, викликає звуки із хмар і різноманітні сяйва блискавок. Сатурн, навіть нефортунний, не затримається виконати свої обов’язки; він же примножить вологість, сповнить чорними хмарами повітря і загородить шлях спеці. Він також знак водяний і дощовий, таким чином тримає гороскоп повороту. Знак до того ж не по енергії мінливий, який сходить в превенціоналі, за АльБумазаром, визначає змінюваність року: частина, окрім майбутніх і відсутніх, у вологому місці; частина дощів в обох фігурах в помірному місці, частини вітрів не дуже узгоджуються з енергією асцендента. Для нього, хто любить посухи в помірних місцях, сигніфікація, яка виникла раптово, – цілковита несподіванка.


Часточка третя. Юдеї в диспозиції вірувань і вчень


Навесні будуть диспонуватись погано; і в багатьох справах будуть нефортунними, і шматувати їх будуть багато хвороб. Це я виявляю із їх мандруючого сигніфікатора, падаючого зі зворотного кута в обох фігурах. Також поворот єднання із асцендентом над королівством, або падаючий до квадратного променя Місяця, приносить з ними зваблювання простого народу. Проте в інших чвертях, і якщо розташуються відповідно, одержать багато прихильників. Однак нехай бояться на протязі всього року виконання поштово-транспортних обов’язків, накладених можновладцями світу цього.

Про долі християн

Християни навесні, з волі сигніфікатора в царському домі, розташуються Щонайліпше; вони досягнуть почесті, благ, високого положення і маєтностей, і будуть мати успіх; матимуть прихильність королів і князів, і інших можновладців. Проте, нехай бояться сатурнінських хвороб, які виникають від холоду з волі володаря дому віри в годину повороту; які будуть заважати їм, і з волі дому віри, якому завдано збитків. Окрім окремих хвороб, які виникають із руху обставин, нехай бояться християни приходу сполучення асцендента по причині руху вниз, внаслідок Марса в годину повороту. Місяць в третьому домі ворогів розганяється – злі підступи і недружні прояви сильні – для християн, що ухилились від шляху істинного. Невойовничий Марс, опромінюючи променем дім потрійної віри, встановлює доброзичливість і розпоряджається двома, і обіцяє дружбу церкви. Нехай, проте, християни будуть пильними, щоб хворобливе роздратування не з’явилось у святішого папи або у інших найвищих осіб, від чого можуть виникнути лиха, спокуси, вигнання християн, внаслідок просування з’єднання, сигніфікуючого прихід Христа; і внаслідок відходу вниз асцендента-Христа – в промені опозиції Меркурія і Юпітера. Влітку вони диспонуватись будуть посередньо. Нехай стережуться хвороб від спаленого асцендентора і внаслідок падаючих поступів в дім смерті, переважно ті християни, котрі підлягають Раку і Терезам: як Вавілонія, Африка, Франція, Арменія; на півночі – Бургундія; і береги морів: Індія, Ефіопія, Лівія, Тусція і Єгипет. Бо ці місця влітку будуть більше вразливі до окремих хвороб. Восени справи будуть іти відповідним чином, завдячуючи обом сигніфікаторам в царському домі. Втім, нехай бояться невідомих пропасниць із-за Сатурна в домі віри; і переважно в Алеманії, Греції, Іспанії нехай бережуться різних підступів ворогів внаслідок просування вниз, в дім неприятелів, в дім Марса. Звичайно ж, нехай бережуться зловорожої шкоди з боку ворогів внаслідок сили Марса в асценденті: насамперед Аравія, варварські землі халдєєв, Каталонія і інші місця, що підлягають Скорпіону. Взимку будуть диспонуватись посередньо; багатьох буде вражати нездоров’я внаслідок просування вниз, в дім хвороб; з них одні потерпатимуть збитки від квадратурного променя Марса. Проте Юпітер, опромінюючи своїми радіусами шляхи просування, не допускає, щоб хвороби були шкідливими.

Про диспозицію сарацинів

Найвідважніші сарацини, в першій чверті року будуть диспонуватись найліпше внаслідок сигніфікатора, в сукцеденті; в своєму найсильнішому домі в трипліцитаті, який розбігається; і внаслідок просування з’єднання асцендента вниз до вчення Мухамеда, повернутого до тіл. Збільшується фортуна Венери, бо шлях поверх асцендента секти в царському домі створює великодушних, могутніх і удачливих. Не буде світити тепер Марсу або Юпітеру боротися з Венерою. Бо навесні, вочевидь, вона буде правити обома. Влітку вони піднімуть хвороби залежні від спеки, тілесні виразки. Проте, завдячуючи діям Венери, вони блискуче будуть подолані. Восени і взимку диспоновані будуть посередньо.

Про долю турків

Найхоробріші турки цього року, і переважно у весняний час, будуть диспонуватись гірше всього з причини слабкого сигніфікатора, який відступає назад, і по причині падаючого їхнього знаку; і внаслідок присутності Гензахара в їхньому знаку. Потерпатимуть таким чином від блискавок і вогню, і багато хто будуть вбиті. Марс в превенціоналі, з’явившись в домі життя, творить відчайдушних і честолюбивих, і підштовхує до війн. Однак його відступ забирає з собою фортуну, і тріумф навідріз заперечує. Влітку остаточно обставини складуться для них погано внаслідок їх знаку в домі нездоров’я і Марса в домі смерті. Таким чином, влітку турки потерпатимуть від багатьох хвороб, виразок, багатьох небезпечних лихоманок, які повертаючись на третій день багатьох приведуть до смерті. Восени і взимку їх справи будуть іти добре і відповідним чином внаслідок Марса на прямій лінії в асценденті, вони будуть найвідважніші переможці і самі діяльні воїни. З цієї причини не дозволяє їх градус воювати тепер, тому що доля віщує небезпеку. Навесні і влітку він безпечний, бо асцендентори Італії, Угорщини, і в цілому християн управляються Марсом.

Про положення халдеїв і єгиптян

Халдеї з волі їхнього асцендентора диспонуються подібно туркам, єгиптяни подібно християнам.


Часточка четверта. Про статус святого Понтифіка і кардиналів, і інших визначних осіб


Хоча про статус первосвященика найсвятішого Понтифіка Сікста четвертого судити було б надзвичайно важко з двох причин: його найсвятішої превелебності невідомий час народження і навіть час інтронізації. Проте тим не менше, з диспозиції його загальних сигніфікаторів я говорю, що для найвищого прелата, життям якого управляють впливи Юпітера і Меркурія, зі своїм сонмом кардиналів, в першій чверті року справи будуть обстояти щонайліпше. Юпітер – в інтроіталі в сукцеденті, в самому сильному домі довір’я, фортуни і хвали, в своєму трипліцитаті здіймаючись, слідуючи за достохвальним Місяцем, як свідчення його святості, займає найкраще почесне місце і достославне, і послух вірних. А Меркурій, прямий навіть в повороті в царському домі, вільний від спалення, опромінений ззаду секстильним променем Місяця, завдяки цьому сам звеличиться. Місяць в дев’ятому домі, в світлі променів фортуни, обіцяє найкраще положення найвищим прелатам, яке применшить володар дев’ятого дому своїм відступом назад; і диспонує їхні тіла до сатурнінських хвороб. Нижчі прелати, з волі володаря третього дому диспонуватимуться відповідним чином, з причини Юпітера в падінні і спаленого Меркурія. Нехай бережеться його святійшість папа у відношенні фізичного життя. Вищі прелати з волі володаря дев’ятого дому в домі смерті, нехай стережуться небезпечних хвороб. Нижчі прелати, також з волі властителя третього дому, недобре диспонуються. Однак Юпітер – їх загальний асцендентор, в домі субстанції, пройшовши з великою користю, обіцяє примноження матеріальних засобів. Восени його папська превелебність з його почтом кардиналів диспонуватиметься відповідним чином з волі асценденторів в кутових зонах. Втім, Марс, погрожуючи квадратурою асценденту, сприяє виникненню деяких перешкод. Взимку наш найсвятіший пан не добре буде диспонований, внаслідок сигніфікатора, що відступив назад, в домі неприятелів ослаблений і зазнає перешкод від Марса через квадратуру. Внаслідок чого з’являться непевні чутки, незгоди і суперечки, повстання і заклики до війн. Все не приносить Марс в радиксі повороту року, дивлячись на асцендентора із опозиції. Тому-то на протязі цілого року добре для його святійшості папи берегтися загроз зі сторони Марса. Сонце зверху, співучасник Сонця в Інтроіталі, входить в Козеріг, в дім смерті. І Юпітер в превенціоналі так само терпить зиск – знак міста, зазнаючи перешкод; внаслідок затемнення Сонця 29 Дня липня місяця приносить несприятливе лихо і великі зміни сповістить. Про це докладніше, з Божою допомогою, буде викладено в майбутній оцінці затемнення. Вищі прелати щодо почестей краще будуть диспонуватись взимку. Бо численні почесті зміняться хворобами і, вірогідно, небезпечними.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ПРОГНОСТИЧНА ОЦІНКА 1483 РОКУ» автора Дрогобич Юрій на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ПРОГНОСТИЧНЕ СУДЖЕННЯ ПРО 1478 РІК“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи