Коли протягом семи десятків років нудні наглядачі радянської літератури товкмачили про соціальне замовлення і позитивного героя, не вірячи жодному своєму слову, вони і подумати не могли, що можна написати щось схоже. «Акваріум» Віктора Суворова — це визнання в любові потомственого офіцера своєї армії. Посеред сьогоднішнього плачу і стогонів чиновників і міліціонерів, депутатів і генералів про те, що їм чогось не додали, не дозволили, ця весела і зла, пружна і енергійна проза людини відважної тому і справляє величезне враження. І немає потреби проводити розкопки на сусідніх полицях і допитуватися: а на кого він схожий? Ні на кого. Сам на себе. Своєї власної школи людина.
Григорій Файман. Газета «Русская мысль». 7-13 травня 1993 р
Суворов — яскравий, ні на кого не схожий письменник. Він майстерно змінює сцени, раптово розгортає дію в несподіваному напрямі, знижує тон розповіді і раптом доводить його до громового звучання в дусі найкращої пригодницької класики... Не дивлячись на пишність стилю, причини його втечі залишаються загадкою. У книзі ці причини не знайшли чіткого пояснення.
London Review of Books про книгу «Акваріум». 19 грудня 1985 р
Те, про що розповідає Суворов, не вигадати. Хоче того автор чи ні, книга переконливо доводить, що радянська розвідка — найкраща в світі, і не просто краща — її не можна порівнювати ні з однією розвідкою інших країн.
Анатолій Гладілін. (письменник) Газета «Новое русское слово». Нью-Йорк 24 червня 1986 р
Чудово. «Акваріум» зачарує всіх, хто небайдужий до пригод, шпигунства, зіткнень характерів, до мужності і хоробрості.
Джон Баррон. Газета The New York Times. 10 червня 1986 р
На жаль, в «Акваріумі» немає нічого про життя розвідників. Кожен, хто чекає захоплюючого оповідання, буде розчарований книгою Суворова. «Акваріум» — це нудний твір про його кар’єру, він згадує факти зі свого життя, які нікому не цікаві, крім нього самого. Книга може викликати відгук тільки у тих, хто цікавиться радянської бюрократією і методами проштовхування розвідкою своїх людей або питанням, як радянські шпигуни п’ють горілку після виконання завдання. (Вони п’ють склянками, намагаючись не пролити.)
Газета The Jerusalem Post. Єрусалим, 27 вересня 1986 р
За формою художнє, але переконливе по фактичній основі оповідання Суворова вражає.
Газета «Рабочая трибуна». 17 грудня 1991 р
— Це і є той самий «Акваріум», так докладно описаний в однойменній книзі Віктора Суворова?
— Так, цей будинок, де ви зараз сидите, наш колишній резидент називає «Акваріумом». Звернули увагу, тут багато скла? Взагалі-то він колись будувався під госпіталь. До речі, справжнє прізвище автора — Різун. Це наш полковник[1], який років 11-12 тому втік до Англії.
Заступник начальника Генерального штабу Збройних сил СРСР, начальник ГРУ генерал армії В.М.Михайлов. Інтерв’ю[2] газеті «Комсомольская правда». 23-31 серпня 1991 р
Літературний псевдонім «Суворов» взяв собі колишній майор Різун Володимир Богданович...
Що він за людина? В одній з атестацій записано: наймолодший на курсі, проте встигає краще за своїх колег, збирає книги з військової тематики для особистої бібліотеки, має другий розряд зі стрільби з автомата Калашникова. Багато що в його книзі вигадане саме для того, щоб було захоплююче цікаво при збереженні зовнішньої правдоподібності.
Заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації, начальник ГРУ генерал-полковник Є.Л.Тимохін. «Красная звезда». 29 квітня 1992 р
Біографія капітана Різуна була бездоганною, в його роботі і поведінці не відзначалося будь-яких насторожують моментів. Різун під час навчання в Калінінському суворовському військовому, Київському вищому загальновійськовому командному училищах і в Військово-дипломатичній академії Радянської Армії мав тільки позитивні характеристики, тільки з позитивного боку зарекомендував себе на практичній роботі в штабі військового округу і в развідаппараті ГРУ в Женеві. Ніяких сигналів по лінії 3-го управління КДБ СРСР (військова контррозвідка) і управління «К» КДБ СРСР (контррозвідка ПГУ) не надходило.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Акваріум » автора Суворов Віктор на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Відгуки“ на сторінці 1. Приємного читання.