Розділ «Частина 5 Клятви»

Ви є тут

Стожар

Клятви


Розділ 1. Ханна


Першим, що я відчула, був запах вогнища. Хвойні голочки потріскували в багатті, і коли на шляху гарячих язиків траплялась промерзла гілочка, тріскотіння лунало гучніше.

Не розплющуючи очей, ледь ворухнула руками — їх міцно зв’язали і поклали мені ж на коліна. Ноги — також у полоні. Плащ з мене зняли, але холодно не було — вочевидь, я не тільки біля вогню, а й не надворі. Проте долівкою віяв протяг — значить, вихід неподалік. Повз тріскотіння вогнища до слуху добирався й інший шум — води. Неподалік нуртує велика водойма. Ріка з порогами чи навіть водоспадом.

Крім звуків природи, інших до мене не долинало. Де Всевлад? Я тут одна? І хіба немає вартових?

Повільно і обережно розплющила очі. Дивилась на свої коліна.

— Я знаю, що ти прийшла до тями. Не варто це приховувати, — долинув до мене тихий, скрадливий голос.

Я підвела голову ледь зітхнувши. Скроні дивно стискало.

Навпроти мене горів вогонь. За ним сиділо аж четверо людей — дивовижно, що я не почула їхнє дихання. Може, мене вдарили по голові, хоч вона й не болить.

До мене звертався чоловік років сорока з білявим волоссям і короткою бородою, заплетеною в косичку. Він уважно вивчав мене ледь примруженими очима бурштинового кольору. Був гарним і дужим, одягненим у шкіряні чоботи, штани та куртку. Сидів, спершись на стіну печери, в якій ми перебували, витягнувши одну ногу вперед, а іншу підтягнувши до себе. В руках крутив… дарвенхардську стрілу.

Я на мить прикувала до неї погляд. А тоді все ж примусила себе оглянути інших людей по той бік вогнища.

Неподалік від чоловіка сидів юнак, схожий на бородатого. Можливо, син того, хто говорив, або це просто так видавалось. Волосся хлопця було довшим і мало ледь темніший відтінок, а риси обличчя видавались м’якшими. І очі він мав тепліші, хоча й сірі. Втім, коли дивився на мене, погляд його не виражав душевності. Радше — настороженість.

Він пригортав до себе мою сплячу копію, загорнуту в сірий хутряний плащ. Стожар міцно спала, однією рукою вчепившись у комір сорочки білявого. Зараз вона виглядала ще беззахиснішою, ніж тоді на галявині.

Трохи віддалік, ближче до повороту, за яким, видається, і був вихід з невеликого скелястого укриття, стояла дівчина. Вона була одягнена в білу шкіряну куртку, що я зустрічала нечасто, такі самі штани і чоботи. Яскраво контрастував з одягом незнайомки чорнющий колір її довгого волосся, заплетеного в косу, що сягала нижче пояса. Почувши голос бородатого, дівчина поглянула на мене — і я на мить наче відчула, як обличчям ковзнуло щось холодне і гостре. А тоді відчуття зникло і юнка несподівано спохмурніла.

— Де мій напарник? — спитала я. Голос прозвучав хрипко і дуже тихо. Говорити було трохи важко — горло наче стискало так само, як і скроні.

— Я тут, — пролунав зовсім поруч голос Всевлада. Дарвенхардка, називається! Розглядаючи ворогів, не додумалась поглянути ліворуч, аби побачити друга. Всевлад сидів, як і я, міцно зв’язаний, у метрі від мене. Ледь рухав носками чобіт, гріючи їх біля вогню. Погляд його був спокійним, ушкоджень наче не було. Я видихнула з полегшенням.

— З тобою все гаразд? — спитав Всевлад, уважно мене оглядаючи. Йому також полегшало від того, що я прийшла до тями.

Наші голоси розбудили дівчину, що до того горнулась до білявого юнака. Розгублено заморгавши, вона послабила хватку на його комірі і ледь усміхнулась. Той усміхнувся у відповідь.

— Ви мене приспали? — спитала вона так само хрипко, як і я. Сіла рівно, пригладила волосся, і поглянула на мене та Всевлада. Але зверталась вона не до нас.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Стожар» автора Каторож Я.С. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Частина 5 Клятви“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

 • Розділ без назви (1)

 • Передмова Що ти знаєш про Стожарів?

 • Розділ без назви (3)

 • Частина 1 Забуття

 • Розділ без назви (5)

 • Частина 2 Мораль

 • Розділ без назви (7)

 • Частина З Доріан

 • Розділ без назви (9)

 • Частина 4 Дарвенхардка

 • Розділ без назви (11)

 • Частина 5 Клятви
 • Розділ без назви (13)

 • Запит на курсову/дипломну

  Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

  Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
  Введіть тут тему своєї роботи