Розділ «Стаття 25. Підготовка громадян України для проходження військової служби на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського та офіцерського складу»

ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"

Г л а в а IV ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ

1. Підготовка громадян України для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу проводиться у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів. У них здійснюється навчання курсантів, слухачів, студентів, ад'юнктів і докторантів.

Підготовка громадян України, прийнятих на військову службу за контрактом, може здійснюватися у вищих військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах шляхом навчання на спеціальних курсах підготовки. Порядок та умови направлення, проходження військової служби громадянами України під час такої підготовки визначаються положеннями про проходження військової служби громадянами України.

2. Порядок проведення підготовки громадян України для проходження військової служби на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського та офіцерського складу встановлюється Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані ці навчальні заклади, спільно з центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

3. Зарахування громадян України до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів проводиться на добровільних засадах відповідно до особистих заяв після успішного складення вступних іспитів та відповідних випробувань.

4. Громадяни України, які в установленому порядку зараховані до вищих військових навчальних закладів або військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів для здобуття певних освітніх та освітньо-кваліфікаційних рівнів і не мають звань офіцерського складу, вважаються курсантами, а ті, що мають такі звання, - слухачами.

5. З громадянами України - курсантами вищого військового навчального закладу, військового навчального підрозділу вищого навчального закладу укладається контракт про проходження військової служби (навчання) на строки, передбачені абзацом четвертим частини другої статті 23 цього Закону.. Контракт про проходження військової служби на посадах осіб сержантського і старшинського або офіцерського складу після закінчення навчання укладається між громадянином та державою, від імені якої виступає уповноважений орган військового управління Збройних Сил України або іншого військового формування, для потреб якого він проходить підготовку, на строк, передбачений абзацами третімі шостим частини другої статті 23 цього Закону.

6. Установлення правових відносин між курсантами, яким не виповнилося 18 років, і державою здійснюється відповідно до вимог Цивільного кодексу України. Порядок проходження ними військової служби (навчання) встановлюється положеннями про проходження військової служби громадянами України та іншими нормативно-правовими актами України.

7. Курсанти з числа військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, після зарахування до вищого військового навчального закладу або військового навчального підрозділу вищого навчального закладу укладають новий контракт про проходження військової служби (навчання) на строки, передбачені абзацом четвертим частини другої статті 23 цього Закону.

8. Курсантам, які не мали військового звання до зарахування до вищого військового навчального закладу або військового навчального підрозділу вищого навчального закладу, присвоюється військове звання рядового складу. За військовослужбовцями та військовозобов'язаними зберігаються військові звання, які вони отримали під час проходження військової служби.

9. Військові звання випускникам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів присвоюються в порядку, встановленому положеннями про проходження військової служби громадянами України.

10. Курсанти в разі дострокового розірвання контракту через небажання продовжувати навчання або через недисциплінованість та в разі відмови від подальшого проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу після закінчення вищого навчального закладу, а також особи офіцерського складу, які звільняються з військової служби протягом п'яти років після закінчення вищого військового навчального закладу або військового навчального підрозділу вищого навчального закладу відповідно до підпунктів "д", "е", "є", "з", "и" пункту 1 частини п’ятої статті 26 цього Закону,, відшкодовують Міністерству оборони України та іншим центральним органам виконавчої влади, яким підпорядковані ці навчальні заклади, витрати, пов'язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, відповідно до порядку і умов, встановлених Кабінетом Міністрів України. У разі відмови від добровільного відшкодування витрат таке відшкодування здійснюється у судовому порядку.

11. Курсанти чоловічої статі, відраховані з вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів (за винятком випадків, передбачених підпунктами "б", "г", "ґ" чи "ж" пункту 1 частини п’ятої статті 26 цього Закону), направляються у військові частини для подальшого проходження військової служби, якщо вони не вислужили встановленого строку строкової військової служби. При цьому у строк військової служби військовослужбовцям зараховується тривалість:

строкової військової служби до вступу у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів;

військової служби за контрактом до вступу у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів;

військової служби під час навчання у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів із розрахунку два місяці служби (навчання) за контрактом - за один місяць строкової військової служби.

12. Курсанти чоловічої статі, відраховані з вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів відповідно до підпунктів "б", "г", "ґ" чи "ж" пункту 1 частини п’ятої статті 26 цього Закону,, направляються у районні (міські) військові комісаріати за місцем проживання для взяття на військовий облік.

13. Курсанти жіночої статі, відраховані з вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, звільняються з військової служби, якщо вони:

не мають військово-облікової спеціальності, - без взяття на військовий облік;

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 25. Підготовка громадян України для проходження військової служби на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського та офіцерського складу“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Стаття 1. Військовий обов'язок

  • Стаття 2. Військова служба і виконання військового обов'язку в запасі

  • Стаття 3. Правова основа військового обов'язку, військової служби, служби у військовому резерві

  • Стаття 4. Комплектування військовослужбовцями Збройних Сил України та інших військових формувань

  • Стаття 5. Склад військовослужбовців, резервістів і військовозобов'язаних. Військові звання

  • Стаття 6. Військові посади

  • Стаття 7. Військова форма одягу, знаки розрізнення і відзнаки військовослужбовців

  • Стаття 8. Підготовка до військової служби

  • Стаття 9. Допризовна підготовка

  • Стаття 10. Підготовка призовників з військово-технічних спеціальностей

  • Стаття 11. Військова підготовка громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу

  • Стаття 12. Підготовка до вступу у вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів

  • Стаття 13. Права та обов'язки громадян України, які проходять підготовку до військової служби

  • Стаття 14. Приписка громадян України до призовних дільниць

  • Стаття 15. Призовний вік. Призов громадян України на строкову військову службу

  • Стаття 16. Призовні комісії

  • Стаття 17. Відстрочка від призову на строкову військову службу

  • Стаття 18. Звільнення від призову на строкову військову службу

  • Стаття 19. Загальні умови укладення контракту на проходження військової служби

  • Стаття 20. Прийняття на військову службу за контрактом

  • Стаття 20-1. Врегулювання конфлікту інтересів

  • Стаття 21. Матеріальне забезпечення громадян України у зв'язку з призовом або прийняттям на військову службу

  • Стаття 21-1. Прийняття на військову службу до Збройних Сил України іноземців та осіб без громадянства

  • Стаття 21-2. Особливості проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства

  • Стаття 21-3. Грошове забезпечення іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України

  • Стаття 21-4. Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України

  • Стаття 22. Граничний вік перебування на військовій службі

  • Стаття 23. Строки військової служби

  • Стаття 24. Початок і закінчення проходження військової служби. Час та місце виконання обов'язків військової служби

  • Стаття 25. Підготовка громадян України для проходження військової служби на посадах осіб рядового, сержантського і старшинського та офіцерського складу
  • Стаття 26. Звільнення з військової служби

  • Стаття 26-1. Проходження служби у військовому резерві

  • Стаття 26-2. Проходження служби у військовому резерві в особливий період

  • Стаття 27. Зарахування в запас. Категорії запасу

  • Стаття 28. Розряди запасу та граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі

  • Стаття 29. Проходження зборів військовозобов'язаними та резервістами

  • Стаття 30. Звільнення від проходження зборів

  • Стаття 31. Присвоєння військових звань у запасі

  • Стаття 32. Переведення військовозобов'язаних у відставку

  • Стаття 33. Загальні правила військового обліку

  • Стаття 34. Персонально-якісний, персонально-первинний та персональний облік призовників і військовозобов'язаних

  • Стаття 35. Загальний і спеціальний облік військовозобов'язаних та облік резервістів

  • Стаття 36. Військовий облік громадян України, які перебувають за кордоном

  • Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

  • Стаття 38. Обов'язки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку

  • Стаття 39. Призов на військову службу під час мобілізації. Демобілізація

  • Стаття 40. Гарантії правового і соціального захисту громадян України, які виконують конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни

  • Стаття 41. Виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві

  • Стаття 42. Відповідальність посадових осіб і громадян України

  • Стаття 43. Фінансове і матеріальне забезпечення заходів, пов'язаних з організацією військової служби і виконанням військового обов'язку

  • Стаття 44. Контроль за дотриманням законодавства про військовий обов'язок та військову службу

  • Стаття 45. Нагляд за дотриманням законодавства про військовий обов'язок та військову службу

  • Прикінцеві положення

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи