Розділ «Стаття 5. Основні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав»

ЗУ "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав"

Розділ II ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ МАЙНОВИМИ ПРАВАМИ СУБ’ЄКТІВ АВТОРСЬКОГО ПРАВА І (АБО) СУМІЖНИХ ПРАВ

1. Колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав здійснюють організації колективного управління, зареєстровані Установою у встановленому цим Законом порядку.

Організація колективного управління є неприбутковою організацією, утворюється в організаційно-правовій формі громадського об’єднання (громадська організація або громадська спілка) зі статусом юридичної особи, єдиним видом діяльності якої є виконання завдань і функцій, визначених статтею 12 цього Закону.

Засновниками організації колективного управління можуть бути виключно правовласники.

Засновниками і членами організації колективного управління можуть бути фізичні особи - громадяни України, іноземці, особи без громадянства та юридичні особи приватного права.

Не допускаються обмеження чи привілеї для організацій колективного управління залежно від виду, громадянства, майнового стану чи професійної належності засновників або членів таких організацій.

2. Принципами діяльності організацій колективного управління є:

1) неухильне дотримання інтересів правовласників - організації колективного управління зобов’язані діяти найкращим чином в інтересах правовласників, ефективно збирати, розподіляти і виплачувати дохід від прав, не покладати на правовласників жодних зобов’язань, які не є об’єктивно необхідними для захисту їхніх прав та інтересів і для ефективного управління їхніми майновими правами;

2) рівність - не допускається встановлення привілеїв для окремих категорій правовласників залежно від їх виду (юридичні чи фізичні особи), членства в організації колективного управління, участі чи неучасті в управлінні такою організацією, громадянства, резидентства тощо;

3) прозорість - організації колективного управління забезпечують вільний доступ правовласників, користувачів і громадськості до інформації про свою діяльність, визначену цим Законом;

4) підзвітність - організації колективного управління звітують перед вітчизняними і (або) іноземними правовласниками про свою діяльність у порядку, встановленому цим Законом;

5) ефективне управління - організації колективного управління забезпечують збирання, розподіл та виплату доходу від прав правовласникам у найбільш швидкий, ефективний і точний спосіб та лише з обґрунтованими витратами.

Витрати організацій колективного управління на придбання товарів, робіт і послуг відповідають критерію ефективності управління, якщо вони здійснюються з використанням процедур, встановлених Законом України "Про публічні закупівлі".

3. Правовласники як суб’єкти авторського права і (або) суміжних прав мають право доручати управління своїми майновими правами організаціям колективного управління.

Правовласники мають право вільно обирати організацію колективного управління, яка буде управляти їхніми майновими правами, визначати, які саме майнові права і на які об’єкти авторського права і (або) суміжних прав передавати в управління, з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Крім випадків, коли організація колективного управління має об’єктивно обґрунтовані причини відмовити в управлінні, вона зобов’язана управляти майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, за умови що таке управління належить до сфери її діяльності.

4. Правовідносини між організаціями колективного управління та правовласниками виникають та здійснюються на підставі договору про управління майновими правами на колективній основі, що укладається в письмовій (електронній) формі із зазначенням конкретних об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, права на які передаються в управління, та конкретних способів використання таких об’єктів, або на підставі закону.

5. Правовласники, у тому числі ті, які уклали договір про управління майновими правами на колективній основі з організацією колективного управління, мають право на свій розсуд надавати дозвіл на некомерційне використання належних їм об’єктів авторського права і (або) суміжних прав.

6. Правовласники мають право вилучати свої майнові права з управління організації колективного управління, крім випадків, передбачених цим Законом.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 5. Основні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Цей Закон визначає правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав в Україні.

  • Стаття 1. Визначення термінів

  • Стаття 2. Законодавство України про колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав

  • Стаття 3. Застосування правил міжнародного договору

  • Стаття 4. Повноваження Установи

  • Стаття 5. Основні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав
  • Стаття 6. Статут організації колективного управління та умови членства в організації колективного управління

  • Стаття 7. Загальні збори членів організації колективного управління

  • Стаття 8. Наглядовий орган організації колективного управління

  • Стаття 9. Виконавчий орган організації колективного управління

  • Стаття 10. Забезпечення прозорості діяльності організацій колективного управління

  • Стаття 11. Щорічний звіт про діяльність організації колективного управління

  • Стаття 12. Функції організацій колективного управління. Сфери управління правами

  • Стаття 13. Декларування майнових прав. Вилучення майнових прав з управління організації колективного управління

  • Стаття 14. Права правовласників у відносинах з організацією колективного управління

  • Стаття 15. Реєстрація організацій колективного управління

  • Стаття 16. Акредитація організацій колективного управління

  • Стаття 17. Реєстр організацій колективного управління

  • Стаття 18. Внесення змін до Реєстру організацій колективного управління

  • Стаття 19. Скасування реєстрації та акредитації організації колективного управління

  • Стаття 20. Відносини з користувачами, збирання винагороди і відрахувань з користувачів

  • Стаття 21. Розподіл доходу від прав, утримання збору за управління та інших виплат

  • Стаття 22. Виплата зібраних та розподілених доходів від прав

  • Стаття 23. Порядок збору і розподілу винагороди за репрографічне відтворення творів і приватне копіювання

  • Стаття 24. Порядок розподілу винагороди за кабельну ретрансляцію об’єктів авторського права і (або) суміжних прав

  • Стаття 25. Порядок здійснення державного нагляду за діяльністю організацій колективного управління

  • Прикінцеві та перехідні положення

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи