Розділ «Стаття 54. Поводження з вантажами, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, які не відповідають законодавству»

ЗУ "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин"

Розділ VII ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО КОНТРОЛЮ НА КОРДОНІ ТА В КРАЇНАХ-ЕКСПОРТЕРАХ

1. Якщо за результатами заходів державного контролю вантажу, що ввозиться (пересилається) на митну територію України, виявляється його невідповідність законодавству, державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) вносить відповідну інформацію до інформаційно-телекомунікаційної системи компетентного органу, а також заповнює відповідну частину загального документа на ввезення (загального ветеринарного документа на ввезення) та/або вживає заходів, передбачених частинами другою - дванадцятою цієї статті.

2. Якщо інше не передбачено цим Законом, державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) проводить затримання вантажів, які не відповідають законодавству, та після консультацій з оператором ринку або особою, відповідальною за вантаж, вживає таких заходів:

1) перевіряє, чи вантаж не становить загрози для здоров’я людини та/або тварини;

2) приймає рішення про знищення чи зміну призначеного використання відповідних продуктів, харчових продуктів нетваринного походження або кормів нетваринного походження, застосування у разі необхідності особливого поводження відповідно до частини сьомої цієї статті або повернення (вивезення) вантажу до країни-експортера (іншої країни).

3. Якщо вантаж, який не відповідає законодавству, було випущено у вільний обіг, державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) повідомляє компетентний орган про необхідність здійснення державного моніторингу відповідних видів продуктів, харчових продуктів нетваринного походження та кормів нетваринного походження або, за необхідності, приймає рішення про їх відкликання для вжиття одного із заходів, зазначених у пункті 2 частини другої цієї статті.

4. Якщо за результатами державного контролю встановлено, що вантаж становить загрозу для здоров’я людини та/або тварини, державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) здійснює затримання вантажу для його знищення або вжиття будь-якого іншого передбаченого законодавством заходу, необхідного для захисту здоров’я людини та/або тварини.

5. Якщо харчові продукти нетваринного походження та корми нетваринного походження, вантажі з якими при ввезенні (пересиланні) на митну територію України підлягають посиленому державному контролю, не були надані для здійснення державного контролю, державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) негайно після виявлення цього факту приймає рішення про їх відкликання та затримання, а в подальшому - про їх знищення або про повернення (вивезення) до країни-експортера (іншої країни) відповідно до частини одинадцятої цієї статті.

6. Вантажі з харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження (крім тих, що при ввезенні (пересиланні) на митну територію України підлягають посиленому державному контролю) та вантажі з композитними продуктами (крім тих, що включені до переліку, затвердженого відповідно до частини четвертої статті 41 цього Закону), маркування яких не відповідає законодавству, випускаються у вільний обіг, за умови надання оператором ринку власного письмового зобов’язання привести маркування у відповідність із законодавством до моменту реалізації (пропонування до реалізації) ним відповідних харчових продуктів та кормів.

7. Вантажі з продуктами, а також вантажі з харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження, що при ввезенні (пересиланні) на митну територію України підлягають посиленому державному контролю, які не марковані українською мовою, випускаються у вільний обіг у разі виконання таких вимог:

1) державний інспектор (державний ветеринарний інспектор), що здійснює перевірку вантажу, володіє мовою, якою виконано маркування, або оператор ринку надав письмовий переклад маркування українською мовою, засвідчений підписами оператора ринку та перекладача, який має документ, що підтверджує його кваліфікацію (засвідчена підписом перекладача копія такого документа додається до перекладу), та оформлений у дві колонки (ліворуч - оригінальний текст маркування, праворуч - текст українською мовою, який буде використовуватися для приведення маркування у відповідність із вимогами законодавства), або оператор ринку за власний рахунок забезпечує при здійсненні відповідної перевірки вантажу усний переклад маркування перекладачем, який має документ, що підтверджує його кваліфікацію;

2) оператор ринку надав державному інспектору (державному ветеринарному інспектору) власне письмове зобов’язання привести маркування у відповідність із законодавством до моменту реалізації (пропонування до реалізації) ним відповідних продуктів, харчових продуктів нетваринного походження, кормів нетваринного походження.

8. Державний інспектор (державний ветеринарний інспектор), який не дозволяє випуск вантажу у вільний обіг, повідомляє орган доходів і зборів про своє рішення щодо подальшого поводження з таким вантажем шляхом внесення до єдиного державного інформаційного веб-порталу "Єдине вікно для міжнародної торгівлі" відповідної інформації у формі електронного документа, засвідченого електронним цифровим підписом.

9. Особливе поводження з вантажем, що ввозиться (пересилається) на митну територію України, який не відповідає законодавству, може включати такі заходи під контролем державного інспектора (державного ветеринарного інспектора):

1) обробку або переробку, включаючи знезараження, продуктів, харчових продуктів нетваринного походження та кормів нетваринного походження для приведення їх у відповідність із законодавством України або вимогами країни-експортера;

2) переробку харчових продуктів або кормів у будь-який прийнятний спосіб для іншої цілі, ніж споживання людиною або твариною.

10. Державний інспектор (державний ветеринарний інспектор) дозволяє повернення (вивезення) вантажу, що не відповідає законодавству України, до країни-експортера або до іншої країни, лише якщо виконуються такі умови:

1) оператор ринку або особа, відповідальна за вантаж, надали державному інспектору (державному ветеринарному інспектору) інформацію про пункт призначення вантажу в країні-експортері або іншій країні;

2) оператор ринку або особа, відповідальна за вантаж, завчасно поінформували компетентний орган країни-експортера або іншої країни, до якої планується вивезти вантаж, про причини повернення (вивезення) вантажу;

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 54. Поводження з вантажами, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, які не відповідають законодавству“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Цей Закон визначає правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров’я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України.

  • Стаття 1. Визначення термінів

  • Стаття 2. Законодавство про державний контроль

  • Стаття 3. Сфера дії Закону

  • Стаття 4. Органи виконавчої влади у сфері здійснення державного контролю

  • Стаття 5. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері державного контролю

  • Стаття 6. Повноваження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини

  • Стаття 7. Система та повноваження компетентного органу у сфері державного контролю

  • Стаття 8. Основні засади діяльності компетентного органу у сфері державного контролю

  • Стаття 9. Надання повноважень на здійснення окремих заходів державного контролю

  • Стаття 10. Обов’язки державних інспекторів та державних ветеринарних інспекторів

  • Стаття 11. Права державних інспекторів та державних ветеринарних інспекторів

  • Стаття 12. Вимоги до посадових осіб компетентного органу та його територіальних органів

  • Стаття 13. Вимоги до державного ветеринарного інспектора

  • Стаття 14. Вимоги до помічника державного ветеринарного інспектора та його повноваження

  • Стаття 15. Права операторів ринку

  • Стаття 16. Обов’язки операторів ринку

  • Стаття 17. Принципи здійснення державного контролю

  • Стаття 18. Вимоги до заходів державного контролю

  • Стаття 19. Заходи державного контролю

  • Стаття 20. Прозорість і конфіденційність

  • Стаття 21. Методи (методики) відбору зразків та їх простих і лабораторних досліджень (випробувань), а також види лабораторних досліджень (випробувань)

  • Стаття 22. Уповноважені лабораторії

  • Стаття 23. Референс-лабораторії

  • Стаття 24. Довгостроковий план державного контролю

  • Стаття 25. Щорічний план державного контролю

  • Стаття 26. Щорічний звіт про виконання довгострокового та щорічного планів державного контролю

  • Стаття 27. План дій за надзвичайних обставин, пов’язаних із харчовими продуктами та кормами

  • Стаття 28. Загальні принципи здійснення державного контролю свіжого м’яса

  • Стаття 29. Особливості здійснення державного контролю на бійнях та потужностях з розбирання та обвалювання м’яса

  • Стаття 30. Завдання державного ветеринарного інспектора під час здійснення державного контролю свіжого м’яса

  • Стаття 31. Особливості залучення помічника державного ветеринарного інспектора та працівників боєнь до здійснення державного контролю свіжого м’яса

  • Стаття 32. Позначка придатності та ідентифікаційна позначка

  • Стаття 33. Порядок обміну інформацією про результати державного контролю свіжого м’яса

  • Стаття 34. Рішення державного ветеринарного інспектора, що приймаються на підставі інформації про харчовий ланцюг

  • Стаття 35. Рішення державного ветеринарного інспектора щодо живих тварин під час здійснення державного контролю

  • Стаття 36. Рішення державного ветеринарного інспектора щодо благополуччя тварин під час здійснення державного контролю свіжого м’яса

  • Стаття 37. Рішення державного ветеринарного інспектора щодо свіжого м’яса під час здійснення державного контролю

  • Стаття 38. Державний контроль живих двостулкових молюсків, живих голкошкірих, живих кишковопорожнинних та живих морських черевоногих

  • Стаття 39. Державний контроль рибних продуктів

  • Стаття 40. Державний контроль сирого молока та молозива

  • Стаття 41. Вимоги щодо ввезення (пересилання) вантажів із продуктами на митну територію України

  • Стаття 42. Перевірка вантажів із продуктами на призначеному прикордонному інспекційному посту

  • Стаття 43. Фізична перевірка вантажів із продуктами

  • Стаття 44. Зменшення періодичності фізичних перевірок вантажів з продуктами

  • Стаття 45. Лабораторні дослідження (випробування)

  • Стаття 46. Призначені прикордонні інспекційні пости

  • Стаття 47. Інформаційне забезпечення здійснення державного контролю на кордоні

  • Стаття 48. Вимоги до транзиту (переміщення) вантажів із продуктами через територію України

  • Стаття 49. Вантажі з продуктами, що призначаються для оформлення в режимі митного складу, вільної митної зони

  • Стаття 50. Вимоги до митних складів, складів у вільних митних зонах, призначених для зберігання продуктів, які не відповідають законодавству

  • Стаття 51. Реімпорт вантажів із продуктами

  • Стаття 52. Вантажі з неприйнятними міжнародними сертифікатами

  • Стаття 53. Обмеження ввезення (пересилання) вантажів з продуктами на митну територію України

  • Стаття 54. Поводження з вантажами, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, які не відповідають законодавству
  • Стаття 55. Вимоги до міжнародного сертифіката, яким супроводжується вантаж із продуктами, що ввозиться (пересилається) на митну територію України

  • Стаття 56. Державний контроль вантажів з харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України

  • Стаття 57. Основні принципи здійснення посиленого державного контролю вантажів з харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України

  • Стаття 58. Вимоги до призначених пунктів пропуску на державному кордоні України

  • Стаття 59. Державний контроль країни-експортера

  • Стаття 60. Спеціальні умови імпорту харчових продуктів та кормів

  • Стаття 61. Реєстр країн та потужностей, з яких дозволяється ввезення (пересилання) продуктів на митну територію України

  • Стаття 62. Еквівалентність систем державного контролю

  • Стаття 63. Принципи фінансування державного контролю

  • Стаття 64. Державний контроль, що фінансується за рахунок операторів ринку

  • Стаття 65. Відповідальність за порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми

  • Стаття 66. Провадження у справах про порушення цього Закону, законодавства про харчові продукти та корми

  • Стаття 67. Тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів та/або кормів

  • Прикінцеві та перехідні положення

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи