Розділ «Дія 3»

Пігмаліон

Приймальний день у місіс Хіггінс. Вона незадоволена тим, що її син Генрі (професор Хіггінс) прийшов до неї. У нього грубі манери і звичка говорити вголос все, що він думає. Хіггінс просить матір прийняти у себе Елізу, щоб та навчилася світських манер. Елізі заборонено говорити про що-небудь, крім погоди та здоров'я. Місіс Хіггінс погоджується.

В дім завітали перші відвідувачі — сім'я Ейнсфорд Хілл. Це літня дама, її дочка Клара та син Фредді. Усі вони були свідками розмови між Хіггінсом, Пікерінгом та квіткаркою під портиком церкви. Вони дуже обмежені в коштах. Місіс Ейнсфорд Хілл не може дозволити собі часто вивозити дочку в світ, тому роки йдуть, а Клара все незаміжня. Клара розцінює будь-якого зустрічного чоловіка (у т. ч. і Хіггінса) як потенційного чоловіка, тому намагається сподобатися йому.

«Еліза, бездоганно одягнена, справляє таке сильне враження своєю красою і елегантністю, що всі мимоволі встають, коли вона входить. Стежачи за сигналами, які їй подає Хіггінс, вона із навченою грацією направляється до крісла місіс Хіггінс. Еліза говорить приємним, музичним голосом, з педантичною ретельністю вимовляючи слова».

По черзі, як справжня леді, вона звертається до гостей, цікавиться погодою і їх здоров'ям. Однак коли розмова не стосується цих двох тем, Еліза перетворюється на ту ж саму квітарку. В її мові знову з’являються жаргонізми та грубі слова. Фредді, спостерігаючи за цією комедією, корчиться від сміху. Та Еліза насправді сподобалася Фредді, тому він просить місіс Хіггінс побачитися із нею знову. Гості залишають будинок місіс Хіггінс.

Професор виправив Елізі вимову, а місіс Хіггінс згодна навчити дівчину витонченим манерам. Втім, місіс Хіггінс, як і місіс Пірс, закликає сина задуматися про те, що він збирається робити з Елізою, коли вона освоїть його «науку». Місіс Хіггінс пояснює, що Еліза вже не зможе повернутися до колишнього життя: вона дізнається нове суспільство, а мрія стати продавщицею буде здаватися їй безглуздою. На думку місіс Хіггінс, Елізу очікує незавидна доля — жити так, як живе ця бідна жінка, яка щойно вийшла звідси. Звички і манери світської дами, але жалюгідні, як для леді, доходи.

Наступний розділ:

Дія 4


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Пігмаліон» автора Шоу Бернард на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Дія 3“ на сторінці 1. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи