Якби це була звичайна історія, Надєжда пiсля стрибка зламала б собі хребет, а її крихітний, недолугий мозок вже лежав би на дорозі, розчавлений автiвками (бо вистрибувати з машини яка їде на великій швидкості вкрай небезпечно!), але це НЕ звичайна історія, тому Надєжда, похитуючись, встала, і, трохи накульгуючи, пішла шукати собi iншу долю.
У канаві, біля дороги, вона знайшла брудне, занедбане, нічийне цуценя.
– Ти хто? – запитала свинка.
– Амундсен, – вiдповiло цуценя.
– Що ти тут робиш? – запитала свинка.
I Амундсен розповів свинці свою історію. Рiч у тiм, що вiн не завжди був нічийний. Колись, дуже давно, він жив з мамою і своїми братами. Потім його віддали у «добрі руки». «Добрі руки» захоплювалися дослідниками Антарктиди і назвали його Амундсеном, на честь вiдомого полярного мандрівника Руаля Амундсена (який першим досяг Південного полюса).
Потiм «добрі руки» тицяли Амундсена носом у запісяний килим, потiм у погризаний черевик, а потiм «добрі руки» зібрали валізу і поїхали, залишивши Амундсена одного пiд дверима. Амундсен дуже довго чекав «добрі руки». І вдень чекав, і вночі, і під дощем… Напевно вiн чекав би усе життя, та одного разу приїхала нова господарка будинку і їй не сподобалося, що у неї під дверима живе якесь занедбане цуценя. Тож вона відвiсила йому добрячого копняка. Так розпочалася подорож Амундсена до канави, у якiй його і знайшла Надєжда.
– Я чекав тут на тебе, – скінчило свою розповiдь цуценя.
– Навіщо? – здивувалась свинка.
– Я вирушаю до Південного полюса і мені вкрай необхiден товариш. Підеш зі мною?
Ті, в кого немає нічого окрім бліх, зазвичай мають Велику Мрію. Цуцик мрiяв підкорити Антарктиду, а Надєжда все-одно не знала, куди йти, тому вона погодилася піти з ним.
Глава III.
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Надєжда i Амундсен» автора Коцун Йожа на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Глава II.“ на сторінці 1. Приємного читання.