Одного разу Ярикові приснилося, що Ігор Дмитруха — не Ігор Дмитруха, а граф Монте-Крісто. У чалмі, з павиним пером, у мінливому, як у циркового фокусника, халаті, він сидів на атласних подушках У своїй печері скарбів, а перед ним стояв навколішках весь четвертий «Б» клас. Граф Дмитруха дивився кислим поглядом, кривився і казав, як звичайно казала Ліна Митрофанівна, коли учні погано поводилися на уроках: «Ну куди це годиться!» Учні хором жалібно спитали: «То не даси?»
Ігор Монте-Крісто ворухнув нижньою щелепою і пхекнув: «Обійдеться...»
Прокинувшись, Ярик зітхнув так глибоко, що мама стривожено запитала:
– Тобі щось болить? Ти, може, захворів? Ярик ще раз зітхнув і сказав:
– Чого там болить... Нічого не болить...
– А чого ж ти зітхаєш?
– Просто так... Що казати?..
Хіба мама зрозуміє?..
Нічого вона не зрозуміє. Мами таких речей ніколи не розуміють.
Ви думаєте, просто так, з доброго дива наснився Ярикові Ігор Дмитруха в образі графа Монте-Крісто?.. Ні!.. Бо Ігор Дмитруха — це... Чесно кажучи, графу Монте-Крісто далеко до Ігоря Дмитрухи. Граф Монте-Крісто — вигадка, в уяві, а Ігор Дмитруха живий-живісінький, он сидить через одну парту. І що ті казкові графові брильянти-діаманти порівняно з багатством Ігоря Дмитрухи!.. Юринда!
Ігор Дмитруха мав те, чого не мав ніхто!..
І чого той граф Монте-Крісто ніколи не пробував і навіть не нюхав.
І за що він, безперечно, оддав би всі свої брильянти-діаманти.
Ігореве багатство називалося «кау-гуммі».
Або жувальна гумка.
Або попросту жувачка чи жуйка.
Брат Ігоря Дмитрухи Едуард Дмитруха був спортсмен, майстер спорту — баскетболіст, часто їздив на змагання за кордон і звідти привозив Ігореві оте щастя. Ігор, звичайно, приносив у клас і, кого хотів, того частував, а кого не хотів, того не частував. І ті, кого він частував, щасливо поблискуючи очима, плямкали на уроках. А ті, кого він не частував, або неприховано заздро позирали на щасливчиків, або гордо вдавали, що це для них — тьху! — і заздрили потай, у глибині душі.
Ярик заздрив потай.
Якої тільки жувачки не приносив Ігор Дмитруха!.. Була в нього і пласкенька, довгастенька, у різноколірних обгортках, наче тонюсінькі шоколадки... І в целофановому мішечку, схожа на цукерки... І в тюбиках, як ото карамель «Спорт» по вісім копійок... І різноколірні кульки на пластмасовій лінійці — навіть обривати шкода, таке гарне...
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Одиниця з обманом» автора Нестайко Всеволод на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Ярик Божко“ на сторінці 1. Приємного читання.