Це доволі стабільний регіон світу, який ще недавно був "глухим кутом" нашої планети. З цього континенту надходив мінімум інформації. Прискорений розвиток транспорту, зміна просторових напрямків міжнародних потоків товарів, розвиток туризму та перетворення його на високоприбуткову галузь економіки кардинально змінили ситуацію. Регіон поступово входить до загальносвітових, глобальних процесів, стаючи їх окремим структурним елементом.
9.1. Австралія
9.2. Океанія
Величезні простори найбільшого у світі Тихого океану помережені тисячами островів. Найбільші з них заселені людьми. За етнічним складом населення та історико-гео- графічними умовами в Океанії виділяють Полінезію, Мікронезію та Меланезію. Східна частина Океанії належить до Полінезії (Гаваї, Токелау, Тувалу, Самоа, Тонга, Туамоту, Маркізькі острови, острови Кука, Табулаї, Лайн, Фенікс, Острови Товариства тощо). До Меланезії належить західна частина Океанії (Нова Гвінея, Вануату, Нова Каледонія, архіпелаг Бісмарка, Соломонові Острови, Фіджі тощо). Мікронезія — це центральна частина Океанії. До її складу входять Маріанські, Каролінські, Маршаллові Острови, острови Гілберта, Банаба, Науру тощо. Всього понад 1500 островів. Як приклад країн Океанії розглянемо Маршаллові Острови.
9.2.1. Маршаллові Острови
Висновки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Країнознавство» автора П.О.Масляк на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ 9. КРАЇНИ АВСТРАЛІЇ ТА ОКЕАНІЇ“ на сторінці 1. Приємного читання.