Під надзвичайною ситуацією розуміють порушення нормальних умов життя і діяльності людей, об'єктів або територій унаслідок аварій, катастроф, стихійних лих або інших чинників, що спричинили або можуть спричинити загибель людей та значні матеріальні втрати.
За масштабами надзвичайні ситуації поділяють на:
— загальнодержавного рівня;
— регіонального рівня;
— місцевого рівня;
— об'єктового рівня.
Залежно від причин виникнення, фізичної сутності та впливу на навколишнє середовище надзвичайні ситуації бувають природного, техногенного, соціально-політичного та воєнного характеру.
На території України джерелами таких надзвичайних ситуацій переважно бувають стихійні лиха, порушення технологічних процесів, вихід їх з під контролю людей тощо.
Це вимагає від владних структур усіх рівнів розробки та здійснення широкого комплексу заходів щодо реалізації державної політики у сфері забезпечення безпеки і захисту населення. Орієнтовний варіант такого плану на об'єкті господарювання наведений у додатку 4.
Надзвичайні ситуації воєнного характеру
Сучасні військові засоби ураження та наслідки їхнього застосування
Серед сучасної військової зброї особливе місце посідає зброя масового ураження, до якої відносять ядерну, хімічну, бактеріологічну (біологічну) зброю.
Ядерна зброя
Хімічна зброя
Хімічна зброя — один з видів зброї масового ураження, дія якого ґрунтується на використанні бойових токсичних хімічних речовин.
До бойових токсичних хімічних речовин відносять отруйні речовини і токсини, що уражають людей, тварин та рослинний світ. Хімічній зброї характерні такі бойові властивості:
— висока токсичність отруйних речовин та токсинів, що спричиняє тяжкі та смертельні ураження;
— здатність отруйних речовин і токсинів проникати у приміщення, споруди, сховища та уражувати в них усе живе;
— тривала уражаюча дія отруйних речовин, які можуть довго зберігати свої якості у повітрі, на місцевості та ін.;
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Безпека життєдіяльності людини» автора В.П.Лапін на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „4.2. Безпека життєдіяльності в умовах надзвичайних ситуацій“ на сторінці 1. Приємного читання.