1. В Українській Православній Церкві вища влада належить Собору Української Православної Церкви (далі — Собор), який діє в межах, що визначаються канонами та даним Статутом.
2. Собор скликається Предстоятелем Української Православної Церкви в міру потреби у складі архієреїв, кліриків, чернецтва і мирян.
3. Головою Собору є Митрополит Київський і всієї України.
4. Процедура обрання делегатів на Собор визначається Священним Синодом Української Православної Церкви.
5. Собор ухвалює порядок денний, програму, регламент; обирає Президію (в архієрейському сані), Секретаріат та інші робочі органи.
6. До обов'язків Собору входить:
а) збереження чистоти і неушкодженості православного віровчення і норм християнської моралі;
б) збереження канонічної єдності Української Православної Церкви, а також її канонічної єдності з Руською Православною Церквою та з усіма Помісними Православними Церквами;
в) нагляд за втіленням у життя рішень Помісних Соборів Руської Православної Церкви, Соборів Української Православної Церкви та ухвалених ними статутів;
г) вирішення принципових богословських, канонічних, богослужбових та пастирських питань, які стосуються життя Української Православної Церкви.
7. Cобор ухвалює Статут про управління Української Православної Церкви, а також вносить до нього доповнення та зміни.
8. Собор утворює Київську Митрополію Української Православної Церкви та ухвалює Статут Київської Митрополії Української Православної Церкви, а також вносить до нього доповнення та зміни.
9. Постанови Собору набирають сили після їх ухвалення.
ІІІ. Собор єпископів Української Православної Церкви
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Статут про управління Української Православної Церкви» автора Автор невідомий на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „ІІ. Собор Української Православної Церкви“ на сторінці 1. Приємного читання.