Р о з д і л II ВІДНОСИНИ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ВІДХОДИ
Відходи, щодо яких не встановлено власника або власник яких невідомий, вважаються безхазяйними.
З метою запобігання або зменшення обсягів утворення відходів виявлені безхазяйні відходи беруться на облік.
Порядок виявлення та обліку безхазяйних відходів визначається Кабінетом Міністрів України.
{ Частину четверту статті 12 виключено на підставі Закону N 5456-VI від 16.10.2012 }
Відходи, щодо яких встановлено власника, беруться на облік відповідно до вимог цього Закону.
Відходи, повернуті юридичній особі, обліковуються за встановленою вартістю з одночасним збільшенням додаткового капіталу такої юридичної особи.
Власники або користувачі земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи, зобов'язані у п'ятиденний строк повідомити про них місцеві органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.
Підставами для визначення відходів безхазяйними та їх обліку можуть бути:
повідомлення власників або користувачів земельних ділянок, на яких виявлено безхазяйні відходи;
звернення (повідомлення) громадян, підприємств, установ та організацій, засобів масової інформації;
результати інспекційних перевірок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, державної санітарно-епідеміологічної служби, органів місцевого самоврядування. { Абзац четвертий частини восьмої статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5456-VI від 16.10.2012 }
{ Частину дев'яту статті 12 виключено на підставі Закону N 5456-VI від 16.10.2012 }
У разі отримання звернення (повідомлення) Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації, а також органи місцевого самоврядування зобов'язані визначити кількість, склад, властивості, вартість відходів, рівень їх небезпеки для навколишнього природного середовища і здоров'я людини та вжити заходів для визначення власника відходів.
{ Частина десята статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом N 5456-VI від 16.10.2012 }
У разі потреби для визначення власника безхазяйних відходів та їх оцінки можуть залучатися правоохоронні органи, відповідні спеціалісти і експерти.
{ Частину дванадцяту статті 12 виключено на підставі Закону N 5456-VI від 16.10.2012 }
{ Стаття 12 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3073-III від 07.03.2002; в редакції Закону N 1825-VI від 21.01.2010 }
Стаття 13. Суб'єкти у сфері поводження з відходами
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про відходи"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 12. Виявлення та облік безхазяйних відходів“ на сторінці 1. Приємного читання.