Розділ «Стаття 12. Контроль за діяльністю Національного агентства»

ЗУ "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів"

Розділ X ФІНАНСОВЕ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЛІЦІЇ

1. Щороку проводиться незалежна зовнішня оцінка діяльності Національного агентства.

Зазначену оцінку проводить комісія із зовнішнього контролю у складі трьох осіб. Президент України, Верховна Рада України та Кабінет Міністрів України щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають не менш як десятирічний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, адвокатурі, наукових установах, судах в іноземних державах та/або в міжнародних організаціях, необхідні знання та навички для проведення такої оцінки, а також мають бездоганну ділову репутацію. Не можуть бути членами комісії із зовнішнього контролю особи, зазначені впунктах 1-3,7частини третьої статті 3 цього Закону, та особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно доЗакону України"Про запобігання корупції". Члени комісії зовнішнього контролю діють незалежно та не повинні виконувати будь-яких доручень, вказівок, наданих будь-якою особою.

Для проведення оцінки члени комісії із зовнішнього контролю мають право:

1) доступу до матеріалів, іншої інформації (документів), що є у володінні Національного агентства (з обмеженнями, передбаченимиЗаконом України"Про державну таємницю");

2) проводити конфіденційні інтерв’ю з працівниками Національного агентства, працівниками інших державних та правоохоронних органів, а також іншими особами, які володіють інформацією (документами), необхідною для проведення оцінки.

Члени комісії із зовнішнього контролю забезпечують нерозголошення даних досудового розслідування та іншої конфіденційної інформації, що стала їм відома у зв’язку із здійсненням своїх повноважень.

Висновок незалежної зовнішньої оцінки діяльності Національного агентства додається до щорічного звіту Національного агентства.

Невід’ємною складовою незалежної зовнішньої оцінки діяльності Національного агентства є щорічний зовнішній аудит діяльності Національного агентства. Зовнішній аудит діяльності Національного агентства проводиться виключно міжнародною або національною аудиторською компанією, яка є визнаною та має високу ділову репутацію на відповідному ринку України. Міжнародна або національна аудиторська компанія зобов’язана надіслати звіт про зовнішній аудит діяльності Національного агентства до Кабінету Міністрів України та Національного агентства, який додається до висновку незалежної зовнішньої оцінки діяльності Національного агентства. Форма та зміст звіту про зовнішній аудит діяльності Національного агентства затверджуються Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог цього Закону.

Відшкодування витрат, пов’язаних із роботою комісії із зовнішнього контролю, здійснюється за рахунок Державного бюджету України.

2. Громадський контроль за діяльністю Національного агентства забезпечується через Громадську раду при Національному агентстві, склад якої затверджується Головою Національного агентства з дев’яти осіб на підставі результатів конкурсу. Члени Громадської ради при Національному агентстві повинні відповідати критеріям, встановленимпунктами 1-3,7частини третьої статті 3 цього Закону.

Порядок організації та проведення конкурсу з формування Громадської ради при Національному агентствівизначається Кабінетом Міністрів України.

Конкурс із формування персонального складу Громадської ради при Національному агентстві здійснюється шляхом відкритого рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Засідання конкурсної комісії відкриті для представників засобів масової інформації та журналістів.

3. Громадська рада при Національному агентстві заслуховує інформацію про діяльність, виконання планів і завдань Національного агентства, здійснює громадський контроль за витрачанням коштів Державного бюджету України, головним розпорядником яких є Національне агентство, надає висновки за результатами експертизи проектів нормативно-правових актів Національного агентства, делегує для участі в засіданнях міжвідомчої комісії з питань реалізації активів та конкурсної комісії на заміщення вакантних посад державних службовців у Національному агентстві по два представники. Громадська рада має право отримувати документи та інформацію, що стосуються діяльності Національного агентства (крім тих, що становлять державну таємницю).

4. Національне агентство готує щорічні звіти про свою діяльність, які оприлюднюються до 15 квітня включно на офіційному веб-сайті.

5. Щорічний звіт Національного агентства повинен містити, зокрема, такі відомості:

1) узагальнену оцінку стану справ у сфері виявлення, розшуку та управління активами, основні проблеми та пропозиції щодо їх розв’язання;

2) дані, що характеризують діяльність Національного агентства, зокрема, про:

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 12. Контроль за діяльністю Національного агентства“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Цей Закон визначає правові та організаційні засади функціонування Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. 

  • Стаття 1. Визначення термінів

  • Стаття 2. Статус Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

  • Стаття 3. Голова Національного агентства

  • Стаття 4. Призначення Голови Національного агентства

  • Стаття 5. Конкурсна комісія з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства

  • Стаття 6. Порядок проведення конкурсного відбору Голови Національного агентства

  • Стаття 7. Повноваження Голови Національного агентства та його заступників

  • Стаття 8. Правовий статус працівників Національного агентства

  • Стаття 9. Функції Національного агентства

  • Стаття 10. Повноваження Національного агентства

  • Стаття 11. Уповноважені особи Національного агентства

  • Стаття 12. Контроль за діяльністю Національного агентства
  • Стаття 13. Оплата праці працівників Національного агентства

  • Стаття 14. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення Національного агентства

  • Стаття 15. Взаємодія Національного агентства з державними органами

  • Стаття 16. Завдання Національного агентства у сфері виявлення та розшуку активів

  • Стаття 17. Виконання Національним агентством звернень органів досудового розслідування, прокуратури та судів

  • Стаття 18. Загальні засади міжнародного співробітництва у сфері виявлення та розшуку активів

  • Стаття 19. Прийняття активів в управління

  • Стаття 20. Управління грошовими коштами та банківськими металами

  • Стаття 21. Управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами

  • Стаття 22. Контроль за ефективністю управління активами

  • Стаття 23. Управління конфіскованими активами

  • Стаття 24. Надходження від управління активами

  • Стаття 25. Єдиний державний реєстр активів, на які накладено арешт у кримінальному провадженні

  • Прикінцеві положення

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи