Розділ «Стаття 15. Дозвіл та висновок»

ЗУ "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"

Розділ II ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЕКСПОРТНОГО КОНТРОЛЮ

Дозвіл чи висновок оформляється спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю як разовий, генеральний чи відкритий.

Разовий дозвіл чи висновок надається суб'єкту здійснення міжнародних передач товарів для проведення переговорів, пов'язаних з укладанням конкретних зовнішньоекономічних договорів на здійснення міжнародних передач товарів, або для здійснення конкретних передач товарів згідно із зазначеними договорами і є дійсним протягом установленого строку, але не більш як протягом одного року. Цей строк може бути продовжено спеціально уповноваженим органом виконавчої влади з питань державного експортного контролю на підставі обґрунтованого звернення суб'єкта здійснення міжнародних передач товарів, але не більш як на строк дії зовнішньоекономічного договору .

Разовий дозвіл чи висновок може надаватися іноземному суб'єкту господарської або іншої діяльності, який здійснює міжнародні передачі товарів подвійного використання відповідно до міжнародних договорів, укладених від імені України чи Уряду України, або транзит товарів територією України, тимчасове ввезення товарів на територію України для їх демонстрування як експонатів на міжнародних виставках та ярмарках, проведення випробувань; військовим формуванням, правоохоронним органам, органам та підрозділам цивільного захисту України, які здійснюють тимчасове вивезення або ввезення товарів для проведення навчань чи забезпечення діяльності таких формувань за межами України або імпорт чи тимчасове ввезення товарів на територію України відповідно до міжнародних договорів України, укладених від імені України чи Уряду України, крім зазначених у частині другій статті 2 цього Закону.

Генеральний дозвіл чи висновок може надаватися суб'єкту здійснення міжнародних передач товарів у разі, коли передбачається неодноразове проведення переговорів, пов'язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів , або неодноразове здійснення таких передач конкретним кінцевим споживачам за зовнішньоекономічними договорами, що укладаються протягом дії дозволу чи висновку і є дійсними протягом установленого строку, але не більш як три роки.

Відкритий дозвіл чи висновок може надаватися суб'єкту здійснення міжнародних передач товарів відповідно в разі, коли передбачається неодноразове проведення переговорів, пов'язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів, або неодноразове здійснення таких передач різним кінцевим споживачам конкретної держави призначення за такими договорами , що укладаються протягом строку дії такого дозволу чи висновку в рамках відповідних міжнародних договорів, або в разі здійснення таких передач з державами, які є учасниками міжнародних режимів експортного контролю чи стосовно яких здійснюється відповідна державна політика, і є дійсним протягом установленого строку, але не більш як три роки.

Обов'язковими умовами надання суб'єкту здійснення міжнародних передач товарів генерального та відкритого дозволу чи висновку є створення в цього суб'єкта системи внутрішньофірмового експортного контролю, яка забезпечує виконання вимог державного експортного контролю у процесі здійснення конкретних міжнародних передач товарів, забезпечення належного зберігання документів, пов'язаних з такими передачами, та подання спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань державного експортного контролю звітності про фактичне використання зазначеного дозволу чи висновку.

Строк розгляду заяв та прийняття рішення про видачу або відмову у видачі дозволів або висновків у разі, якщо не потрібне додаткове міжвідомче узгодження, встановлюється залежно від категорії товарів, але не може перевищувати з дня надходження всіх необхідних документів: { Абзац перший частини сьомої статті 15 в редакції Закону N 2561-VI від 23.09.2010 }

45 днів - щодо експорту товарів військового призначення;

30 днів - щодо експорту товарів подвійного використання та тимчасового вивезення будь-яких товарів;

15 днів - щодо імпорту та транзиту товарів, а також тимчасового вивезення або ввезення товарів для демонстрування на виставках, ярмарках, з метою реклами, проведення випробувань та з іншою подібною метою, якщо це не передбачає передачу права власності на товар.

У разі виникнення потреби у проведенні міжвідомчого узгодження загальний строк розгляду заяв та прийняття рішення про видачу або відмову у видачі дозволів або висновків не може перевищувати 90 днів з дня надходження всіх необхідних документів. { Частина восьма статті 15 в редакції Закону N 2561-VI від 23.09.2010 }

До строку розгляду заяв та прийняття відповідних рішень не зараховується час, необхідний для надходження від суб'єктів, зазначених у цій статті, всіх необхідних документів.

{ Частина дев'ята статті 15 в редакції Закону N 2561-VI від 23.09.2010 }

У разі якщо всі необхідні документи не надійшли протягом двох місяців, заява вважається відхиленою і розгляду не підлягає.

{ Частина статті 15 в редакції Закону N 2561-VI від 23.09.2010 }

У разі необхідності продовження терміну розгляду заяви порядок його продовження встановлюється Кабінетом Міністрів України.


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «ЗУ "Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання"» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 15. Дозвіл та висновок“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Стаття 1. Визначення термінів

  • Стаття 2. Сфера застосування Закону

  • Стаття 3. Правова основа державного експортного контролю

  • Стаття 4. Принципи державної політики в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 5. Методи здійснення державного експортного контролю

  • Стаття 6. Повноваження органів державної влади в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 7. Обмін інформацією у процесі здійснення державного експортного контролю

  • Стаття 8. Порядок здійснення контролю за міжнародними передачами товарів

  • Стаття 9. Списки товарів, що підлягають державному експортному контролю

  • Стаття 10. Застосування процедур державного експортного контролю з метою запобігання розповсюдженню зброї масового знищення, засобів її доставки та звичайних озброєнь

  • Стаття 11. Експертиза в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 12. Реєстрація суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів

  • Стаття 13. Повноваження на право здійснення міжнародних передач товарів

  • Стаття 14. Система внутрішньофірмового експортного контролю

  • Стаття 15. Дозвіл та висновок
  • Стаття 16. Отримання дозволу, висновку чи міжнародного імпортного сертифіката

  • Стаття 17. Зовнішньоекономічні договори (контракти) про здійснення міжнародних передач товарів

  • Стаття 18. Державний експортний контроль за проведенням переговорів, пов'язаних з укладанням зовнішньоекономічних договорів (контрактів)

  • Стаття 19. Державний експортний контроль за кінцевим використанням товарів

  • Стаття 20. Процедура державного експортного контролю при здійсненні міжнародних передач товарів у рамках міжнародних договорів України

  • Стаття 21. Митні формальності

  • Стаття 22. Державний контроль за використанням дозволів, висновків чи міжнародних імпортних сертифікатів

  • Стаття 23. Запобігання правопорушенням у галузі державного експортного контролю

  • Стаття 24. Порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 25. Відповідальність суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів - юридичних осіб за порушення вимог законодавства в галузі експортного контролю

  • Стаття 26. Накладання штрафів за порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 27. Відповідальність суб'єктів господарювання - фізичних осіб за порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 28. Відповідальність посадових осіб органів виконавчої влади за порушення вимог законодавства в галузі державного експортного контролю

  • Стаття 29. Фінансування заходів, пов'язаних із здійсненням державного експортного контролю

  • Стаття 30. Справляння плати за оформлення та видачу документів у галузі державного експортного контролю

  • Прикінцеві положення

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи