Розділ «Стаття 117. Медичне та санаторно-курортне забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, членів їхніх сімей та основних працівників професійних аварійно-рятувальних служб»

Кодекс цивільного захисту України

Глава 25. Медичне забезпечення, одноразова грошова допомога та страхування

1. Медичне забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту організовується та здійснюється закладами охорони здоров’я центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

2. Особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту щороку проходять медичний огляд з подальшим проведенням лікувально-профілактичних заходів у разі потреби.

3. У разі відсутності за місцем служби чи проживання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту закладів охорони здоров’я центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, а також у разі відсутності в таких закладах (підрозділах) необхідних відділень, фахівців, спеціального обладнання безоплатна медична допомога зазначеним особам надається в закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, інших державних або комунальних закладах охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

4. Особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту мають право на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортних закладах центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, а також в інших санаторно-курортних закладах незалежно від форми власності та відомчої належності за рахунок коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

Пільги, передбачені цією частиною, надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

5. Особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які направляються після лікування в закладах охорони здоров’я до санаторію для продовження лікування, путівки надаються безоплатно.

6. Особи, звільнені із служби цивільного захисту, визнані особами з інвалідністю I та II групи внаслідок захворювання, травми або поранення, пов’язаних з проходженням служби, забезпечуються путівками для санаторно-курортного лікування незалежно від виду пенсії, яку вони отримують. Особи з інвалідністю III групи, звільнені із служби за станом здоров’я, які отримують пенсію по інвалідності, забезпечуються путівками для санаторно-курортного лікування за наявності медичних показань.

7. Особи, звільнені із служби цивільного захисту, визнані особами з інвалідністю внаслідок захворювання, каліцтва, пов’язаного з виконанням службових обов’язків, мають право на медичне та санаторно-курортне забезпечення за рахунок коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, інших центральних органів виконавчої влади, які здійснюють державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізацію державної політики у сфері промислової безпеки, охорони праці та державного гірничого нагляду, управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення.

8. Порядок та умови надання медичної допомоги, забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та членів їхніх сімей у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, в інших державних або комунальних закладах охорони здоров’я, а також взаєморозрахунки між ними та центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

9. Медичне забезпечення основних працівників професійних аварійно-рятувальних служб здійснюється закладами охорони здоров’я, що входять до їх складу, та за договорами на медичне обслуговування в державних або комунальних закладах охорони здоров’я за рахунок коштів, передбачених на утримання цих служб.

10. Основні працівники професійних аварійно-рятувальних служб повинні проходити періодичний медичний огляд, а також медичний огляд після проведення аварійно-рятувальних робіт. Періодичність медичних оглядів і порядок їх проведення встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

11. На прохання особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту, основного працівника професійних аварійно-рятувальних служб проводиться позачерговий медичний огляд, якщо така особа вважає, що погіршення стану її здоров’я пов’язано з виконанням нею професійних обов’язків або перешкоджає подальшому проходженню служби.

12. Позачерговий медичний огляд особи рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту, основного працівника професійних аварійно-рятувальних служб може проводитися за ініціативою роботодавця, якщо стан здоров’я такої особи перешкоджає подальшому проходженню служби або виконанню службових обов’язків за контрактом.

13. Порядок організації медичного забезпечення, тимчасового звільнення від виконання службових обов’язків осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту у разі захворювань, травм або поранень визначаються центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.

14. Особи, які безпосередньо брали участь у проведенні аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт або залучалися до цілодобового чергування, пов’язаного з ліквідацією наслідків надзвичайної ситуації, мають право один раз на рік пройти безоплатно курс медико-психологічної реабілітації строком не менш як 14 діб, а ті з них, які отримали травми або брали участь у проведенні аварійно-рятувальних робіт, пов’язаних із загибеллю людей, зобов’язані пройти відповідне лікування та реабілітацію в центрах медико-психологічної реабілітації.

15. Висновок про необхідність направлення на медико-психологічну реабілітацію основних працівників професійних аварійно-рятувальних служб та працівників цивільного захисту надають лікарсько-експертні комісії центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, або медико-соціальні експертні комісії центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, за місцем роботи.

16. Висновок про необхідність направлення на медико-психологічну реабілітацію осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту надають лікарсько-експертні комісії центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.

17. На час проходження медичного огляду та медико-психологічної реабілітації за основними працівниками професійних аварійно-рятувальних служб, працівниками цивільного захисту зберігається середній заробіток за місцем роботи.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Кодекс цивільного захисту України» автора Верховна Рада України на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Стаття 117. Медичне та санаторно-курортне забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, членів їхніх сімей та основних працівників професійних аварійно-рятувальних служб“ на сторінці 1. Приємного читання.

Зміст

  • Стаття 1. Відносини, що регулюються Кодексом цивільного захисту України

  • Стаття 2. Визначення термінів

  • Стаття 3. Правова основа цивільного захисту

  • Стаття 4. Цивільний захист

  • Стаття 5. Класифікація надзвичайних ситуацій

  • Стаття 6. Суб’єкти забезпечення цивільного захисту

  • Стаття 7. Основні принципи здійснення цивільного захисту

  • Стаття 8. Єдина державна система цивільного захисту

  • Стаття 9. Функціональні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту

  • Стаття 10. Територіальні підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту та їх ланки

  • Стаття 11. Режими функціонування єдиної державної системи цивільного захисту

  • Стаття 12. Режим повсякденного функціонування

  • Стаття 13. Режим підвищеної готовності

  • Стаття 14. Режим надзвичайної ситуації

  • Стаття 15. Режим надзвичайного стану

  • Стаття 16. Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері цивільного захисту

  • Стаття 17. Повноваження центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту

  • Стаття 18. Повноваження інших центральних органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту

  • Стаття 19. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту

  • Стаття 20. Завдання і обов’язки суб’єктів господарювання

  • Стаття 21. Права та обов’язки громадян у сфері цивільного захисту

  • Стаття 22. Склад та основні завдання сил цивільного захисту

  • Стаття 23. Аварійно-рятувальні служби

  • Стаття 24. Оперативно-рятувальна служба цивільного захисту

  • Стаття 25. Спеціалізовані служби цивільного захисту

  • Стаття 26. Формування цивільного захисту

  • Стаття 27. Добровільні формування цивільного захисту

  • Стаття 28. Залучення Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, які утворені відповідно до законів України, для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 29. Громадські організації

  • Стаття 30. Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій

  • Стаття 31. Інформування у сфері цивільного захисту

  • Стаття 32. Укриття населення у захисних спорудах цивільного захисту

  • Стаття 33. Заходи з евакуації

  • Стаття 34. Інженерний захист територій

  • Стаття 35. Радіаційний і хімічний захист населення і територій

  • Стаття 36. Медичний захист, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення

  • Стаття 37. Біологічний захист населення, тварин і рослин

  • Стаття 38. Психологічний захист населення

  • Стаття 39. Організація навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях

  • Стаття 40. Навчання працюючого населення

  • Стаття 41. Формування культури безпеки життєдіяльності населення. Навчання учнів, студентів та дітей дошкільного віку

  • Стаття 42. Навчання непрацюючого населення

  • Стаття 43. Моніторинг і прогнозування надзвичайних ситуацій

  • Стаття 44. Державна стандартизація у сфері цивільного захисту

  • Стаття 45. Експертиза у сфері цивільного захисту

  • Стаття 46. Оцінка відповідності у сфері цивільного захисту

  • Стаття 47. Державний нагляд (контроль) з питань цивільного захисту

  • Стаття 48. Атестація аварійно-рятувальних служб та рятувальників

  • Стаття 49. Страхування

  • Стаття 50. Джерела небезпеки виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру

  • Стаття 51. Забезпечення техногенної безпеки органами державної влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання

  • Стаття 52. Вимоги щодо дотримання техногенної безпеки

  • Стаття 53. Автоматизована система раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення

  • Стаття 54. Віднесення міст та суб’єктів господарювання до відповідних груп і категорій цивільного захисту

  • Стаття 55. Заходи щодо забезпечення пожежної безпеки

  • Стаття 56. Погодження нормативних та нормативно-технічних документів

  • Стаття 57. Дотримання вимог пожежної безпеки під час проектування, будівництва та реконструкції об’єктів виробничого та іншого призначення

  • Стаття 58. Призначення і завдання пожежної охорони

  • Стаття 59. Види пожежної охорони

  • Стаття 60. Державна пожежна охорона

  • Стаття 61. Відомча пожежна охорона

  • Стаття 62. Місцева пожежна охорона

  • Стаття 63. Добровільна пожежна охорона

  • Стаття 64. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки

  • Стаття 65. Державні органи та суб’єкти господарювання, аварійно-рятувальні служби, щодо яких здійснюються заходи державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту

  • Стаття 66. Способи здійснення державного нагляду (контролю)

  • Стаття 67. Повноваження центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки

  • Стаття 68. Санкції за порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки

  • Стаття 69. Підстави для видачі центральним органом виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, приписів, постанов і розпоряджень

  • Стаття 70. Підстави для зупинення роботи підприємств, об’єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів

  • Стаття 71. Організація робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 72. Пункти управління

  • Стаття 73. Центри управління в надзвичайних ситуаціях

  • Стаття 74. Система екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112

  • Стаття 75. Керівник робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

  • Стаття 76. Штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації

  • Стаття 77. Залучення сил цивільного захисту до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 78. Режими підвищеної готовності та надзвичайної ситуації

  • Стаття 79. Проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт

  • Стаття 80. Гасіння пожеж

  • Стаття 81. Життєзабезпечення постраждалих

  • Стаття 82. Проведення відновлювальних робіт

  • Стаття 83. Цільова мобілізація

  • Стаття 84. Соціальний захист постраждалих

  • Стаття 85. Відшкодування матеріальних збитків постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій

  • Стаття 86. Забезпечення житлом постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій

  • Стаття 87. Надання медичної та психологічної допомоги

  • Стаття 88. Гуманітарна допомога

  • Стаття 89. Надання інших видів допомоги

  • Стаття 90. Організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та рятувальників професійних аварійно-рятувальних служб

  • Стаття 91. Навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту

  • Стаття 92. Підготовка до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту

  • Стаття 93. Фінансування заходів у сфері цивільного захисту

  • Стаття 94. Фінансове забезпечення органів управління та сил цивільного захисту

  • Стаття 95. Фінансування медико-психологічної реабілітації

  • Стаття 96. Фінансування робіт із запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 97. Матеріально-технічне забезпечення

  • Стаття 98. Створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 99. Порядок комплектування органів управління та сил цивільного захисту

  • Стаття 100. Чисельність працівників та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

  • Стаття 101. Порядок проходження служби цивільного захисту

  • Стаття 102. Прийняття на службу цивільного захисту та умови її проходження

  • Стаття 103. Контракт щодо проходження служби цивільного захисту

  • Стаття 104. Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

  • Стаття 105. Граничний вік перебування на службі цивільного захисту

  • Стаття 106. Звільнення із служби цивільного захисту

  • Стаття 107. Резерв служби цивільного захисту

  • Стаття 108. Присяга служби цивільного захисту

  • Стаття 109. Статус рятувальника

  • Стаття 110. Права та обов’язки рятувальника

  • Стаття 111. Формений одяг і знаки розрізнення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та основних працівників державних аварійно-рятувальних служб

  • Стаття 112. Забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та основних працівників аварійно-рятувальних служб спеціальним одягом, спорядженням і засобами індивідуального захисту

  • Стаття 113. Забезпечення харчуванням осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та основних працівників аварійно-рятувальних служб

  • Стаття 114. Службові посвідчення

  • Стаття 115. Соціальний та правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів управління та сил цивільного захисту

  • Стаття 116. Забезпечення громадянських прав та свобод осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників аварійно-рятувальних служб

  • Стаття 117. Медичне та санаторно-курортне забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, членів їхніх сімей та основних працівників професійних аварійно-рятувальних служб
  • Стаття 118. Виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), травми або поранення, захворювання чи інвалідності осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

  • Стаття 119. Забезпечення житлом осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та рятувальників

  • Стаття 120. Оплата комунальних послуг

  • Стаття 121. Соціальний захист членів сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та основних працівників професійних аварійно-рятувальних служб

  • Стаття 122. Додаткові гарантії соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та працівників органів управління та сил цивільного захисту

  • Стаття 123. Проїзд осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та рятувальників

  • Стаття 124. Ветерани служби цивільного захисту

  • Стаття 125. Грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

  • Стаття 126. Оплата праці працівників, які забезпечують відомчу та місцеву пожежну охорону і входять до складу формувань або спеціалізованих служб цивільного захисту

  • Стаття 127. Пенсійне забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

  • Стаття 128. Робочий час в органах та підрозділах цивільного захисту

  • Стаття 129. Право осіб рядового і начальницького складу цивільного захисту на відпустки. Порядок надання особам рядового і начальницького складу цивільного захисту відпусток та відкликання з них

  • Стаття 130. Планування діяльності єдиної державної системи цивільного захисту

  • Стаття 131. Облік надзвичайних ситуацій

  • Стаття 132. Наукове та науково-технічне забезпечення здійснення заходів цивільного захисту

  • Стаття 133. Аварійно-рятувальне обслуговування суб’єктів господарювання і територій

  • Стаття 134. Надання платних послуг аварійно-рятувальними службами

  • Стаття 135. Надання допомоги іноземним державам у ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 136. Отримання Україною міжнародної допомоги для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій

  • Стаття 137. Представництво в міжнародних організаціях з питань цивільного захисту

  • Стаття 138. Контроль за діяльністю органів управління та сил цивільного захисту

  • Стаття 139. Громадський контроль за додержанням законодавства з питань цивільного захисту

  • Стаття 140. Відповідальність за порушення законодавства у сфері цивільного захисту

  • Запит на курсову/дипломну

    Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

    Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
    Введіть тут тему своєї роботи