Розділ IV ПРОВАДЖЕННЯ В СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар

- пошкодження шляхів, залізничних переїздів, інших шляхових споруд та технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для руху та невжиття необхідних заходів для їх усунення (коли правопорушення вчинено водієм), - можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.

Справи щодо придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення, а також розпивання спиртних напоїв у громадських місцях і появи в громадських місцях у п’яному вигляді розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Згідно із ст. 21 КпАП матеріали стосовно цих адміністративних правопорушень можуть бути передані на розгляд громадської організації або трудового колективу. Розгляд таких справ громадськими організаціями або трудовим колективом можливий лише за умови доцільності застосувати до правопорушника саме захід громадського впливу.

Справи про порушення, які були вчинені на невійськових морських і повітряних суднах України, розглядаються у найближчому порту, куди має зайти або приземлитися судно, або у кінцевому пункті призначення.

Законами України можуть встановлюватися інші місця розгляду справи про адміністративне правопорушення.


Стаття 277. Строки розгляду справ про адміністративні правопорушення


Справа про адміністративне правопорушення розглядається в п’ятнадцятиденний строк з дня одержання органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу, протоколу про адміністративне правопорушення та інших матеріалів справи.

Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 422, частиною першою статті 44, 44-1, 106-1, 106-2, статтею 162, статтями 173, 173-1, 178, 185 і частиною першою статті 185-3, статтями 185-7, 185-10, 188-22, 203 — 206-1, розглядаються протягом доби, статтями 146, 160, 160-2, 185-1, 212-7 — 212-20 — у триденний строк, статтями 46-1, 51 і 176 — у п’ятиденний строк, а статтями 101-103 цього Кодексу — у семиденний строк.

[У частину другу статті 211 внесено зміни згідно із Законом України № 662-IV від 03.04.2003 p.]

[У частину другу статті 211 внесено зміни згідно із Законом України № 1299-ІV від 20.11.2003 p.]

[У частині другій статті 211 деякі цифри виключено згідно із Законом України № 2635-ІV від 02.06.2005 p.]

[Частину другу статті 211 доповнено згідно із Законом України № 3018-IV від 15.11.2005 p.]

[У частину другу статті 211 внесено зміни згідно із Законом України № 3504-ІV від 23.02.2006 p.]

Законами України може бути передбачено й інші строки розгляду справ про адміністративні правопорушення.

[У частину третю статті 211 внесено зміни згідно із Законом України № 2342-ІІІ від 05.04.2001 p.]

[У статтю 211 внесено зміни згідно з Указами Президії Верховної Ради Української РСР № 316-ХІ від 29.05.85 p., № 2010-ХІ від 03.04.86 p., № 4135-ХІ від 12.06.81 p., № 4452-ХІ від 21.08.81 p., № 6341-XI від 03.08.88p., № 1445-ХІ від 21.04.89p., № 8110-ХІ від 19.01.90p., № 8111-XI від 19.01.90p., № 8918-ХІ від 01.03.90p., № 9082-XI від 20.04.90p., № 9166-XI від 04.05.90 p., № 641-XI від 18.01.91 p., № 661-XI від 28.01.91 p.; Законами України № 3039-X1 від 03.03.93 p., № 3890-XI від 28.01.94 p., № 64/95-BP від 15.02.95 p., № 386/96-ВР від 01.10.96p.]

Для адміністративного процесу характерний принцип оперативності та економічності. Він спрямований на таку організацію процесу, яка б забезпечувала його швидкість. Враховуючи, що адміністративні справи часто менш складні, ніж, наприклад, справи про кримінальні правопорушення, а також вимагають найшвидшого розв’язання, терміни, що встановлюються законодавством для вирішення індивідуальних адміністративних справ, як правило, невеликі. Також ще одним принципом адміністративного процесу є принцип відповідальності за неприйняття рішення. Він покликаний максимально скоротити терміни розгляду справ і усунути тяганину в адміністративному процесі.

За загальним правилом справи про адміністративні правопорушення розглядаються протягом 15 днів.

Протягом сім днів розглядаються справи про порушення, пов’язані з використанням газу; недотримання вимог щодо ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів; порушення, пов’язані з неефективною експлуатацією паливо- і енерговикористовуючого устаткування; непідготовленість до роботи резервного паливного господарства.

Протягом п’яти днів - справи про дрібне розкрадання державного або колективного майна; порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення; виготовлення, зберігання самогону та апарату для його вироблення.

Протягом трьох днів - справи про порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, а також користування радіочастотним ресурсом України; дрібну спекуляцію; торгівлю з рук у невстановлених місцях; незаконну торговельну діяльність; порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій; порушення законодавства про вибори Президента України і народних депутатів; порушення законодавства про референдум.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар» автора Авторов коллектив на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ IV ПРОВАДЖЕННЯ В СПРАВАХ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ“ на сторінці 34. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи