Розділ III ОРГАНИ, УПОВНОВАЖЕНІ РОЗГЛЯДАТИ СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар

Адміністративні комісії утворюються відповідними органами місцевого самоврядування. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громади сіл, селищ, міст. Від імені і в інтересах територіальних громад працюють відповідні ради. Ради створюють постійні та тимчасові комісії з окремих питань. Сільські, селищні, міські ради та ради районів міста мають свої виконавчі органи - виконавчі комітети. Згідно зі ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.03.1997 р. міські, сільські, селищні виконавчі комітети створюють адміністративні комісії. Також адміністративні комісії утворюються, відповідно до ст. 25 закону України «Про місцеві державні адміністрації», місцевими державними адміністраціями. Місцеві державні адміністрації здійснюють функції виконавчої влади на території певної області, району, міста, а також реалізують делеговані їм відповідними радами повноваження. Таким чином, правом створити адміністративні комісії наділені: 1) територіальні органи виконавчої влади; 2) виконавчі органи місцевого самоврядування.

Склад адміністративної комісії:

- голова;

- заступник голови;

- відповідальний секретар;

- члени комісії.

Голова очолює адміністративну комісію. У разі його відсутності, адміністративну комісію очолює заступник голови. Роботу щодо підготовки справ про адміністративні правопорушення до розгляду виконує відповідальний секретар. В адміністративних комісіях при виконавчих органах міських рад є посада звільненого відповідального секретаря комісії. Кількість членів комісії визначається органом, що створює відповідну комісію.

У випадках надання районній у місті раді та її виконавчому комітету відповідних повноважень міською радою при виконавчих комітетах районних у місті рад утворюються адміністративні комісії.

Згідно з ч. 3 ст. 215 КпАП порядок утворення інших колегіальних органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, а також порядок розгляду справ у цих органах визначаються законами України. Це пов’язано з тим, що ця діяльність таких органів є вторинною, а не основною.


Стаття 216. Правомочність засідань колегіальних органів


Адміністративні комісії мають право розглядати справи про адміні­стративні правопорушення при наявності не менш як половини членів їх складу, а виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад - при наявності не менш як двох третин від загального складу виконавчого комітету.

Правомочність засідань інших колегіальних органів, уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення, встановлюється законодавством України.

[У статтю 216 внесено зміни згідно із Законом України № 244/94-ВР від 15.11.94 p.]

[У статтю 216 внесено зміни згідно із Законом України № 2342-ІІІ від 05.04.2001 p.]

Залежно від порядку вирішення підвідомчих питань органи виконавчої влади поділяються на єдиноначальні та колегіальні. Адміністративні комісії є колегіальним органом. На чолі колегіального органу стоїть група осіб, які входять до складу цього органу, тобто є організаційно і юридично оформленими (ч. 1 ст. 215 КпАП). Основні питання, які віднесені до компетенції такого органу, обговорюються та вирішуються на засіданнях колективно. Для винесення рішення з обговорюваного питання необхідно мати кворум. Саме такий кворум встановлюється цією статтею для розгляду справ про адміністративні правопорушення адміністративними комісіями - не менш половини членів її складу, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад - не менш двох третин від загального складу виконавчого комітету.

Принцип колегіальності має на меті знизити вплив суб’єктивного фактору при розгляді справи. Колегіальність дає змогу правильно вирішувати найбільш складні питання, підвищує рівень об’єктивності і залучення досвіду.

Згідно із принципом законності лише при додержанні вимог цієї статті рішення колегіальних органів при розгляді справ про адміністративні правопорушення будуть мати юридичну силу.

З метою оптимізації законодавства, а також у зв’язку з тим, що інші колегіальні органи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, займаються розглядом справ поряд із основними своїми функціями, діяльність таких органів регулюється законодавством України.


Стаття 217. Повноваження посадових осіб, які розглядають справи про адміністративні правопорушення


Посадові особи, уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, можуть накладати адміністративні стягнення, передбачені цим Кодексом, у межах наданих їм повноважень і лише під час виконання службових обов’язків.

Сторінки


В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний коментар» автора Авторов коллектив на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розділ III ОРГАНИ, УПОВНОВАЖЕНІ РОЗГЛЯДАТИ СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ“ на сторінці 4. Приємного читання.

Запит на курсову/дипломну

Шукаєте де можна замовити написання дипломної/курсової роботи? Зробіть запит та ми оцінимо вартість і строки виконання роботи.

Введіть ваш номер телефону для зв'язку, в форматі 0505554433
Введіть тут тему своєї роботи