Зміст
Розділ без назви (1)
Розділ I. Загальні положення.
Розділ II. Досудове врегулювання господарських спорів.
Розділ III. Підвідомчість справ господарським судам. Підсудність справ.
Розділ IV. Учасники судового процесу.
Розділ V. Докази.
Розділ V-1. Запобіжні заходи.
Розділ VI. Судові витрати.
Розділ VII. Процесуальні строки.
Розділ VIII. Подання позову.
Розділ IX. Порушення провадження у справі та підготовка матеріалів до розгляду у першій інстанції.
Розділ X. Забезпечення позову.
Розділ XI. Вирішення господарських спорів у першій інстанції.
Розділ XII. Перегляд судових рішень в апеляційному порядку.
Розділ XII-1. Перегляд судових рішень у касаційному порядку.
Розділ XII-2. Перегляд судових рішень верховним судом України.
Розділ XIII. Перегляд рішення, ухвали, постанови господарського суду за нововиявленими обставинами.
Розділ XIV. Виконання рішення, ухвали, постанови.
Розділ XIV-1. Провадження у справах про оскарження рішень третейських судів та про видачу виконавчих документів на примусове виконання рішень третейських судів.
Розділ XV. Провадження у справах за участю іноземних суб'єктів господарювання.
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитатизавантажити книгу «Господарський процесуальний кодекс України № 1798-XII » автора Верховна Рада України у форматі fb2 на ваш телефон, Android, iPhone, iPad або читання в Інтернеті безпосередньо на сайті. Багато сайтів використовують урізані версії книг і в якості зберігання книги Per-to-Per мережі (тобто віддають користувачу torrent файли). У нас завжди повна версія книги. Ми також не використовуємо такий варіант завантаження книг як .torrent, вам не потрібно використовувати сторонні програми (наприклад, uTorrent). Книги зберігаються в архіві і доступні по прямому посиланню.
Госпо́дарський процесуальний кодекс України (до 2001 р. Арбітра́жний процесуальний кодекс України) — кодифікований акт у галузі господарського процесуального права, основне джерело судочинства в господарських справах та справах про банкрутство.
Один з найстаріших українських кодексів (і найстаріший процесуальний) — прийнятий Верховною Радою України 6 листопада 1991 року, уведений в дію з 1 березня 1992 року. Він надав можливість забезпечити реалізацію передбачених Законом України «Про арбітражний суд» принципів арбітражного судочинства, визначив підсудність спорів арбітражним судам, чітко окреслив процесуальні права та обов'язки учасників арбітражного процесу, регламентував порядок розгляду спорів, винесення рішень у них, перевірки їх законності.
ГПК увібрав у собі всю історію реформування господарських відносин незалежної України — станом на 21 листопада 2012 р. до нього внесено 52 зміни, і ще принаймні одна буде внесена до 2013 р. Шість разів Конституційний Суд України перевіряв його на відповідність Конституції України і жодного положення не визнав неконституційним.
З розвитком господарських відносин, практики і потреб судочинства зростав і об'єм кодексу — від
76 280 знаків на момент прийняття до 172 000 знаків станом на 3 жовтня 2012 р. Для порівняння: Положення про порядок вирішення майнових спорів між державними установами й організаціями(рос.) від 21 вересня 1922 р. містило 5780 знаків, а регулювало фактично ті самі відносини.
Проте на сьогодні ГПК вже сприймається як матеріально і морально застарілий документ. У Вищому господарському суді України ведуться роботи по цілком новому проекту