22-23 лютого 1992 р. - початок активних контактів і співробітництва України з НАТО як результат першого візиту до Києва Генерального секретаря НАТО М.Вернера.
Березень 1992 р. - Україна стала членом Ради Північноатлантичного співробітництва (РПАС).
10 січня 1994 р. - на Брюссельському саміті НАТО прийняло програму "Партнерство заради миру" (ТОМ)
Березень 1994 р. - започаткування безпосередніх консультацій України з НАТО у форматі "16+1" (16 держав - членів НАТО та Україна). ,
1994 р. - приєднання України до програми ,.Партнерство заради миру" (ПЗМ).
1996 р. - розгортання українських миротворців у Боснії та Герцеговині.
9 липня 1997 р. - на саміті НАТО в Мадриді українським президентом і главами держав і урядів НАТО підписана
"Хартія про особливе партнерство між Україною та НАТО".
1997 р. відкриття Центру інформації та документації НАТО в Україні.
15 вересня 1997 р. - в Україні в рамках Партнерства заради миру починається операція "Козацький степ - 97", в якій беруть участь НАТО, Польща та Україна. Сценарій навчань передбачає розв'язання етнічного конфлікту.
8 жовтня 1997 р. - заснування Місії України при НАТО.
10 жовтня 1997 р. - перше інавгураційне засідання Комісії Україна -НАТО (КУН) на рівні послів у Брюсселі.
16-17 грудня 1997 р - підписання у Брюсселі (Бельгія) Меморандуму про взаєморозуміння у галузі планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру та готовності до ліквідації катастроф між Міністерством України з надзвичайних ситуацій та НАТО.
29-30 червня 1998 р. - перший візит експертів Спільної робочої трупи Україна - НАТО з питань військової реформи до Києва, присвячений аналізу та розгляду питань розвитку цивільного компоненту в Збройних Силах України, зокрема в Міністерстві оборони України.
1999 р. - відкриття Офісу зв'язку НАТО у Києві.
1999 р. - розгортання українсько-польського батальйону у Косово.
2000 р. - ратифікація Угоди про статус сил, що беруть участь у
заходах програми "Партнерство заради миру", яка сприяла участі України у військових навчаннях.
26 лютого 2001 р. - підписано Угоду між НАТО та Національним координаційним центром соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас або у відставку при Кабінеті Міністрів України про практичну реалізацію ініціативи НАТО щодо перепідготовки українських військовослужбовців, звільнених у запас або відставку.
Сторінки
В нашій електронній бібліотеці ви можете безкоштовно і без реєстрації прочитати «Європейська та євроатлантична інтеграція України» автора Кордон М.В. на телефоні, Android, iPhone, iPads. Зараз ви знаходитесь в розділі „Розвиток взаємовідносин України з НАТО: історія і хронологія“ на сторінці 1. Приємного читання.